За ініціативою нардепа з Львівщини оприлюднюватимуть плани рубок у заповідниках

logo
27543_za_iniciativoju_nardepa_z_lvivwini_oprilj.jpeg


Мінприроди зобов’язало оприлюднювати усі плани санітарного вирубування у природно-заповідних парках в Україні.

Про це йдеться у документах, оприлюднених прес-службою народного депутата з Львівщини Остапа Єднака.

Відтак, у відповідь на звернення народного депутата, секретаря Комітету з питань екологічної політики Остапа Єднака, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав наказ, яким зобов’язав усіх керівників установ природно-заповідного фонду висвітлювати на сайтах плани проведення рубок.

Йдеться про те, що відтепер керівники нацпарків та заповідників повинні оприлюднювати інформацію щодо можливих планових рубок, зокрема, картосхеми територій, а також витяги з рішень науково-технічних рад та висновки наукових установ, якими схвалено або погоджено санітарно-оздоровчі заходи.

Як повідомив Остап Єднак у своєму зверненні до міністра, через відсутність у відкритому доступі інформації про санітарну вирубку нацпарків, контролювати це питання громадськість не могла і навколо цього питання часто відбувалися конфлікти.

“Надання планам санітарної вирубки публічності зупинить варварське вирубування природних заповідників. Ті установи які ведуть свою діяльність чесно та без порушень зможуть уникнути звинувачень у незаконних рубках, бо журналісти та активісти зможуть самостійно вивчити всі документи. А решта будуть вимушені припинити маніпуляції з санітарними рубками, адже не є секретом, що в окремі установах природно-заповідних фондів проходять науково-технічні ради формально. Особливо важливо, що у висновках та у рішеннях науково-технічних рад публічними стануть прізвища людей. Це дозволить персоніфікувати відповідальність за проведення рубок”, – зазначив Єднак.

А картосхеми з вказаними даними про функціональне зонування та розподіл по землекористувачам дозволить громадським активістам, туристам, місцевим мешканцям точно знати межі заповідних парків та їх функціональних зон.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...