За книгою Тараса і Мар’яни Прохасько у Львові поставлять п’єсу

logo
113106_za_knigoju_tarasa_i_mar_jani_prohasko_u_l.jpeg


Сценічну версію дитячої книги Тараса і Мар’яни Прохаськів «Куди зникло море» готує львівський Перший театр. 

За книгою Тараса і Мар’яни Прохасько у Львові поставлять п’єсу

Tvoemisto.tv поспілкувалося з режисеркою вистави Оленою Криловою та авторами книги про подробиці постановки.

Дія книги відбувається у лісі. З кафе «Під дубом» зникає дуже гарна картина, на якій зображено море. Раптом ця картина зникає і починаються її пошуки. Спочатку підозри падають на приїжджого колекціонера Горностая, потім на підлітків-кабанів , але врешті за допомогою звірят з’ясувалося, хто вкрав картину.

Ідею про постановку до театру принесла одна з акторок, розповіла Олена Крилова.

«Актриса Дана Бончук так захопилася книжкою, читаючи її своїй доньці, що прибігла до мене і вмовляла її поставити. Вона знайома зі співавторкою книжки Мар’яною Прохасько, яка дозволила інсценізувати книгу», –  сказала вона .

Вистава має таку ж назву, як і книга, однак без знаку запитання. За словами режисерки, репетиції завершені на 90%. Виставу ще доопрацюють наприкінці серпня. Постановка орієнтована на діток віком від 5 років.

Олена Крилова зазначила, що прагнула створити у виставі атмосферу «ідеального лісу», бо саме так його називають у книзі. У цьому лісі ніхто не свариться, немає конфліктів, а будь-яку неприємну ситуацію перетворюють на гру.

«Ми хочемо показати діткам, як можна виходити зі складних ситуацій. От, наприклад, приходять кабани-хулігани, хочуть створити конфлікт, а лісові звірята перетворюють його на гру, починають бавитися», –  наголосила Олена Крилова.

У виставі звучатимуть пісні вокалістки польської групи DagaDana Дани Вінницької. Вона написала їх для книжки і дала згоду на використання у виставі. На додаток артистка написала кілька треків для музичного оформлення вистави.

Автори книги Тарас та Мар’яна Прохаськи розповіли Tvoemisto.tv, що їм сподобалася постановка і дещо дивно для них було перетворитися з авторів на глядачів.  Переконливими і природними здалися актори, які грали кабанів, і головна зірка – Соня Садова.


Реклама

А поділитися?