За останні два роки музей «Шевченківський гай» відновив 33 об’єкти

logo


У музеї «Шевченківський гай» у Львові за останні два роки відновили 33 об’єкти. Зараз музейники клопочуться біля озера. Хочуть з нього зробити ілюзію русла старої річки. Як береги укріплювали наші предки – підгледіли в експедиціях: тож для того плетуть лозу, облагородять довколишню територію каменем, задекорують водойму очеретом та ліліями, а ще захистять рослини від місцевого коропа підводною сіткою.

«Ми висадимо лілії в загороді. То буде спеціальна захисна загорода під водою в сітці. Тому що є короп, який з’їдає лілії. І наші качки так само зверху починають їх їсти. Висадимо очерет, бо до нас кожного року прилітають дикі качки. Вони тут гніздяться, але не виходжують малих своїх каченят, бо нема тут, де їм сховатися. А ми хочемо, щоб вони в нас і гніздилися, і залишалися в нас на весь час», ― розповів головний художник музею Святослав Фот.

Роботи тривають і біля хиж. Після заміни обв’язки, крокв, латів робітники перекривають комору зі села Оглядів. Технологія давня ― сніпки з очерету. Це водяна рослина, тому й довше служитиме, ніж солома. Технологію музейники вивідали в експедиції Рівненщиною у старожилів.

Перекриють так дах і в хатині поруч, що теж з Радехівщини. Та поки що робітники міняють вінці. На минулому тижні закінчили перекривати кулешню дев’ятнадцятого століття з Івано-Франківщини.

«Це все накрито житніми сніпками. Вони прив’язувалися один до одного і до лати. Ну і вкінці була вивищена мервою з кізлинами», ― уточнив завідувач будівельно-реставраційного відділу музею Василь Марків.

Позаторік музейники проаналізували стан всіх своїх об’єктів. Виявилося, зі 110-ти майже половина потребували капітального ремонту або ж заміни дахів. Тож вони запланували собі цю роботу на п’ять років, а вправляються швидше. Вже готові 33 хати, за 10 візьмуться ще цьогоріч. Тож на наступний рік залишиться лише 4.

«Музей динамічно розвивається. Все більше і туристів і львів’ян відвідує. І на свята, і щодня. Станом на сьогоднішній день, якщо порівнювати з 2014 роком, відвідуваність збільшилася на 109 %», ― додав директор музею народної архітектури та побуту Роман Назаровець.

Цьогоріч музей поповнився новою тваринкою ― косулею Бембі. Невдовзі там поселиться ще й сова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter