За перевірку студентських робіт на плагіат «Львівська політехніка» заплатила ₴130 тис.

logo


НУ «Львівська політехніка» заплатила 130 тисяч гривень ТОВ «Антиплагіат» за перевірку студентських робіт на плагіат протягом минулого навчального року. Як розповів ZAXID.NET проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» Дмитро Федасюк, протягом 2015-2016 років вдалось перевірити майже 10 тисяч студентських робіт.

«Торік ми підписали угоду з цією компанією. Ми користуємось цим сервісом і сплачуємо згідно з лічильником. Ця система рахує кількість перевірених сторінок, які ми перевіряємо з наявними ресурсами у інтернеті. Перевірка однієї сторінки вартує одну гривню», – пояснив Дмитро Федасюк.

Він зазначив, що торік у грудні «Львівська політехніка» перевірила понад 5 тис. робіт та приблизно 4,5 тисячі у червні. В університеті запевняють, що використання програми суттєво полегшує виявлення плагіату.

«Ми не ведемо статистики у скількох роботах ми виявили ознаки плагіату, але ця система є потрібною. Були випадки, що людей не допускали до захисту, після того, як їхні роботи перевірили. Доступ до системи мають викладачі на кафедрах, де здійснюють перевірку дипломних робіт. Ця система не є унікальною для Львова, її використовують у багатьох університетах, зокрема в університеті життєдіяльності», – запевнив Федасюк.

Зазначимо, що програма Unplag визначає відсоток унікального тексту в конкретній роботі, відсоток запозичень з інших робіт, а також дає посилання на матеріали, з яких зроблені запозичення. Розробники цієї програми розробили алгоритми, які розпізнають цитати різних стилів, знаходять перефразовані уривки, заміни символів, використання синонімів у запозиченому тексті.

ТОВ «Антиплагіт» зареєстроване у Києві у листопаді 2015 року. Засновником  та керівником компанії є мешканець міста Бар Вінницької області Сергій Ткаченко.