За сiм мiсяцiв в областi зареєстрували 73 випадки хвороби Лайма

logo


Загалом до лiкувальних закладiв через присмоктування клiща звернулися 977 осiб (з них 548 — у Львовi).

Пiд час дослiдження 161 кровопивцi, знятого з людей, у 50,9% виявили збудники хвороби Лайма — борелiї (лабораторiя проводить i плановi дослiдження клiщiв), пише газета “Експрес”.

“Випадки захворювання реєстрували переважно в мiстах (83,5%), — каже Едуард Луговской, завiдувач вiддiлення особливо небезпечних iнфекцiй обласного лабораторного центру. — У Львовi їх було 55, у Новояворiвську — два, у Стрию, Золочевi, Бродах — по одному, а також у Золочiвському районi — чотири, Пустомитiвському та Сколiвському — по два, Буському, Бродiвському Стрийському, Радехiвському — по одному випадку. Серед захворiлих двоє дiтей до десяти рокiв, один пiдлiток 16 рокiв, решта — особи дорослого вiку”.

Нагадаємо, що при хворобi Лайма зазнають  ураження шкiра, нервова система, серце, i нерiдко вона має хронiчний, рецидивний перебiг (можна ще раз захворiти, якщо добре не пролiкуватися). Зi слiв медикiв, пiдхопити iнфекцiю можна пiд час укусу клiща, а також у випадку потрапляння його випорожнень на шкiру, з втиранням при розчухуваннi. У разi розриву клiща, через неправильне його видалення, збудник може потрапити в рану. Укуси клiщiв також можливi пiд час їх зняття з тварин. Можна заразитися i вживаючи сире козяче або коров’яче молоко iнфiкованих тварин, що вкрай рiдко буває. Тож, аби не виникало таких неприємностей, фахiвцi радять у разi присмоктування клiща звертатися по допомогу до спецiалiстiв, а щоб уникнути присмоктування — належним чином вдягатися, намащувати вiдповiднi засоби захисту й вiдпочивати у сонячних мiсцях.