За вісім місяців Генконсульство РП у Львові видало близько 170 тисяч робочих віз

logo
26217_za_visim_misjaciv_genkonsulstvo_rp_u_lvov.jpeg


Торік за цей час дозвіл на працевлаштування у Польщі надали майже 116 тисячам осіб. У дипломатичній установі вже тривалий час фіксують збільшення кількості громадян України, які бажають попрацювати в Польщі, пише газета Експрес.

Йдеться про працевлаштування не лише у сільському господарстві та на будівництві. І водії, і швачки, і менеджери, і інженери та програмісти, а також електрики можуть претендувати на зайнятість у цій країні Євросоюзу.

“Мені потрібні троє водіїв категорії С, — розповідає Марек Цалчинський, польський підприємець. — У нас сьогодні важко знайти таких працівиків. Чимало виїхало до Великої Британії й Німеччини. А отримання посвідчення водія категорії С дорого обходиться. Тому шукаю працівників серед українців. Щойно хтось зголоситься, надішлю запрошення на роботу. До речі, у нас на фірмі вже працює один українець”.

Нагадаємо: з 1 жовтня Польща запроваджує нові правила працевлаштування для іноземців. Запрошення на роботу видаватимуть тільки до 31 грудня. А у червні 2017 вони втратять чинність.

— Буде єдиний реєстр іноземних працівників, узгоджений із прикордонниками, поліцією, консульством та урядом, — пояснив Микола Шишкін, юрист та активіст акції “Не плачу за працю в Польщі”. — Занесення до реєстру тимчасових працівників буде підставою для оформлення робочої візи. Працівник одержуватиме дозвіл на працю безплатно. А ось працедавцеві він коштуватиме 30 злотих.


Реклама

А поділитися?