Замість меблів і книг українець віз у Великобританію цигарки

logo
zamist_mebliv_i_knig_ukrajinec_viz_u_velikobritaniju_cigarki.jpg


Під час спільного огляду вантажу у спеціально виготовлених сховищах (порожнинах) виявлено приховані від митного контролю 1920 пачок цигарок з акцизними марками України

Учора, 10.07.2016 року, громадянин України прямував вантажним автомобілем у службових справах до Великої Британії через пункт пропуску «Рава-Руська». Для перетину кордону обрав смугу руху «червоний коридор».

До митного оформлення водій подав два комплекти товаросупровідних документів, згідно з якими він перевозив з м. Бровари на адресу підприємства у Великобританії частини меблів із дерева: 16 зразків полиць для меблів. За іншими документами, перемішував із Києва теж до Великобританії 350 книг кухонних рецептів англійською мовою «Книга шефа».

На підставі аналізу й оцінки ризиків митники прийняли рішення про поглиблений огляд транспортного засобу в спеціально обладнаному боксі з метою виявлення товарів і предметів, прихованих від митного контролю.

Під час спільного огляду вантажу у спеціально виготовлених сховищах (порожнинах) у всіх 16 плитах ДСП було виявлено приховані від митного контролю 1920 пачок цигарок з акцизними марками України.

У своїх поясненнях водій розповів, що товар йому завантажили невідомі особи й передали йому супровідні документи. Від моменту завантаження товару до прибуття на кордон жодних дій, пов’язаних із перевантаженням, перепакуванням чи зміною стану вантажу він не здійснював.

Згідно зі статтею 658 Цивільного кодексу України, право продажу товару належить його власникові, також він відповідальний за якість, асортимент, кількість і відповідність товару вимогам законодавства України.

Тобто директор підприємства, який є власником товару, відправив його для переміщення через митний кордон України транспортним засобом з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил. Цигарки та зразки полиць для меблів вилучено. Справу скерують до суду, який і визначить покарання.

Loading…

lito1

Статті пов’язані мітками

Loading…


Реклама

А поділитися?