Завдяки відсортованому сміттю у львівському ОСББ впорядкували будинок

logo


Затишок і комфорт ‒ завдяки сміттю. У львівському ОСББ «Тичини,15», яке утворилось лише в травні цього року, усі мешканці сортують сміття, а ОСББ його здає. Натомість зароблені гроші там використовують на впорядкування будинку. Переконувати людей в необхідності такого сортування довго не довелося. Бо навіть за короткий час у будинку сталися помітні зміни. Корисним досвідом мешканці діляться охоче.

«У нас вдома баклажки, наприклад, ідуть окремо в кульок і окремо йдуть інші продукти в другому кульочку, ми їх відкидаємо. А звикнути до цього не складно! Це залежить від людини, ти мусиш звикати, що має бути все так, як має бути ‒ як за кордоном», ‒ розповіла мешканка ОСББ «Тичини,15» пані Люба.

Чотири контейнери для роздільного сортування на місяць у бюджет будинкового об’єднання додають 500-600 гривень. ОСББ уклало угоди з приватними фірмами і відсортовані пластик, папір та скло ті забирають самі.

«Частина, яку ми першу здали, мешканці побачили, що від цього вторинного сміття є кошти і вони почали самостійно сортувати сміття. Папір, картон, макулатура ‒ орієнтовно 300-400 гривень. Також от сьогодні забирали скло ‒ 200 гривень», ‒ зауважив голова правління ОСББ «Тичини,15» Тарас Колодій.

За кошти від вторсировини зараз на поверхах встановили світлодіодні лампи. У холі впорядкували паркінг для дитячих візочків. А в тепловому пункті у підвалі замінили крани та утеплили труби.

Проте, сортуючи сміття, наголошують в ОСББ, важливо саме укласти угоди з перевізниками. Тоді прибуток від цього буде суттєвим.

«Найбільша економія йде все таки на знижці, яку робить перевізник за те, що сам об’єм сміття через вивезену перед цим вторсировину зменшується. І це досить значні суми, інколи навіть більші, ніж те, що ОСББ отримує за цю вторсировину», ‒ розповів керівник відділу супроводу ОСББ у Львівській міськраді Сергій Солтис.

Підзбирають ще трохи грошей, каже молодий та прогресивний голова будинкового об’єднання Тарас Колодій, і до осені замінять на сходових клітках старі вікна у межах програми «Теплий дім». А ще ‒ труби на холодну воду, бо відпрацювали вони в будинку майже 40 років.