Завод «Енергія» працює на межі — експерти

logo
zavod_energija_pracjue_na_mezhi_eksperti.jpg


Київський завод «Енергія», на який наразі звозять львівське сміття, працює на межі своїх можливостей, а міські чиновники маніпулюють цифрами щодо завантаження заводу та забруднення повітря.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на аналітичну платформу VoxUkrainе.

«Cтоличний сміттєспалювальний завод «Енергія» повністю завантажений місцевим сміттям. Щодо забруднення повітря, то формально Поворозник (Микола, заступник голови КМДА – ред.) правий, але він вказує на найпростіші дослідження повітря, який для таких позитивних висновків недостатньо», — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що, за даними Держстату, у 2015 році у Києві було спалено 253,8 тисячі тонн побутових відходів. Таку ж статистику надає Мінрегіон.

При цьому фактична потужність заводу «Енергія» зі знищення ТПВ складає 240 тисяч тонн на рік.

У прес-службі «Київкомунсервісу» розповіли, що щороку «Енергія» може спалювати приблизно 250 тисяч тонн.

«Тобто завод фактично працює на межі своєї потужності», — відзначає VoxUkrainе. На тому, що завод «Енергія» з 2015 року завантажується повністю наголосив і директор КП «Київкомунсервісу» Євген Русін.

Якщо виходити зі слів Поврозника, який стверджує, що завод завантажений лише на третину, то «Енергія» мала б спалювати 855 тисяч тонн на рік. При цьому планова потужність «Енергії» складає лише 356,4 тисяч тонн на рік – тобто більш ніж удвічі менше тієї, про яку говорить Поворозник.

Скільки ж сміття запланували львівська та київська влада спалювати на Енергії? За підрахунками VoxUkrainе, сьогодні частка львівського сміття на «Енергії» становить майже третину, а не 15%, про які говорив мер Києва Віталій Кличко.

Читайте також: Під Києвом мешканці блокували фури з львівським сміттям


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...