Завтра на Львівщині вшановуватимуть пам’ять Василя Кука

logo
129572_zavtra_na_lvivwini_vshanovuvatimut_pam_ja.jpeg


1504874203 1124У неділю, 10 вересня, у смт. Красне, Буського району вшанують пам’ять Василя Кука, повідомляють у прес-службі ЛОДА.

Вшанують головнокомандуючого УПА на Пантеоні слави смт. Красне. В межах заходу відбудеться поминальна панахида на могилі Василя Кука, виконання Державного Гімну України, покладання квітів до могили Василя Кука, виступ пластунів. Початок заходу о 15.00 год.

Василь Кук – генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА з 1950 (після загибелі Р. Шухевича). 1954 узятий у полон військами МГБ СССР та без вироку суду провів у в’язницях 6 років. Після II Великого Збору ОУН провідник ОУН Степан Бандера призначив його членом Проводу ОУН, у якому Василь Кук очолив організаційну референтуру (відділення). 

Навесні 1941 р. організував і очолив Центральний штаб похідних груп ОУН для переходу У східні області України, включно з Кримом і Кубанню. В червні 1941 р. очолив Львівську провідну похідну групу (близько 20 членів), яка прибула 30 червня до Львова й організувала Народні Збори, на яких було проголошено Акт відновлення Української Держави.

Навесні 1942 р. В.Кук очолив Провід ОУН на південно-східних українських землях.  Навесні 1943 р. очолив УПА-Південь.

В квітні 1944 р. керував найбільшим боєм УПА під Гурбами. З 1947 р. був заступником Романа Шухевича на всіх його посадах, а після його загибелі 5 березня 1950 р. В.Кука було обрано Головою Проводу ОУН в Україні, Головним Командиром УПА та Головою Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної Ради.

Був членом Головної Булави Всеукраїнського Братства ОУН-УПА, головою Наукового відділу Братства ОУН-УПА.


Реклама

А поділитися?