Завтра у Львові молитимуться за жертвами скнилівської трагедії

logo
114868_zavtra_u_lvovi_molitimutsja_za_zhertvami_.png


26 липня, 2017 – 15:05

27 липня минає 15 років відтоді, як сталася страшна біда на Скнилівському летовищі, де під час авіашоу, присвяченому 60-річчю 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил, на людей, котрі прийшли поспостерігати за широко розрекламованим дійством, впав літак. Загалом тієї чорної суботи на фігури вищого пілотажу дивилися близько 10 тисяч осіб.

О 12.52 винищувач Су-27УБ при завершенні «напівпетлі», яку було виконано на дуже малій висоті, намагаючись перейти до горизонтального польоту та уникнути зіткнення із землею, впав у натовп.

За числом загиблих скнилівська трагедія є найбільшою катастрофою в історії авіаційних шоу, бо упродовж лічених секунд на летовищі загинуло 78 осіб (серед них 28 дітей) і ще 250 осіб зазнали травм різного ступеня важкості.

Обидва пілоти катапультувалися вже після контакту літака з землею і зазнали лише незначних ушкоджень унаслідок перенавантажень при катапультуванні.

…Завтра о 10.00 у каплиці Всіх святих українського народу і пам’яті жертв скнилівської трагедії, що на вул. Авіаційній, 1, відбудеться Літургія. Опісля за участю священиків різних конфесій – парастас у капличці. О 12.15 заплановано перехід до «Сегменту пам’яті» жертв скнилівської трагедії, де біля пам’ятного знаку на місці трагедії також відбудеться Богослужіння.

Цього року до 15-х роковин Скнилова Львівська міська рада виділила 86 тисяч гривень для виплати одноразової матеріальної допомоги – 43 члени сімей загиблих отримають по 2 тисячі.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото з архіву Маркіяна ЛИСЕЙКА.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...