Завтра у Львові поховають історика Володимира Косика

logo
104588_zavtra_u_lvovi_pohovajut_istorika_volodim.jpeg


Завтра, 27 червня, у Львові на Личаківському кладовищі поховають історика Володимира Косика. Про це повідомляє сайт Наукового товариства імені Шевченка, передає Львівський портал.

Сьогодні, 26 червня, о 19:00 відбудеться парастас у  Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11). Завтра, 27, о 12:00 відбудеться чин похорону.

Нагадаємо, Володимир Косик помер 12 червня на 92 році життя.

Довідка:

Володимир Косик народився 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі біля Дрогобича в бідній селянській родині. Середню освіту здобув у Дрогобичі. Під час Другої світової війни був учасником підпілля ОУН. Під кінець війни був вивезений на примусові роботи до Східної Німеччини, звідки у вересні 1946 р. перейшов до Західної Німеччини, окупованої англо-американськими та французькими військами.

З 1948 року він живе у Франції. Працював на фабриці, у вільний час займався науковою діяльністю. Навчався в Українському вільному університеті (УВУ) в Мюнхені і за кілька років у Сорбонні та в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин.

Володимир Косик був засновником і редактором франкомовного журналу «Європейський Схід» (фр. L’Est européen). Брав активну участь у громадському житті української діаспори Франції. У 1961 році його обрали головою «Об’єднання українців у Франції».

У 1960-1980-их роках читав лекції з історії України в Українському вільному університеті в Мюнхені, а також у Національному інституті східних мов і цивілізацій університету Париж-3.

З 1992 року часто відвідує Україну, читав спецкурси з історії України в багатьох університетах України: (Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Дрогобич). З 2000 року обіймав посаду професора Львівського національного університету ім. Івана Франка, читав лекції з історії України в цьому університеті.


Реклама

А поділитися?