Завтра у Львові розпочнеться чемпіонат літаючих тарілок

logo
80689_zavtra_u_lvovi_rozpochnetsja_chempionat_l.jpeg


8-9 квітня у Львові відбудеться Зальний чемпіонат України з алтимат фрізбі. Змагання відбудуться у спорткомплексі “Галичина” та в спортивному залі НУ ім. Івана Франка.

Як зазначають спортсмени, зараз все рідше можна зустрітити людину, яка б не чула про фризбі, та не всі знають, що то не просто диск для розваг на пляжі, а професійний снаряд для гри. Існує дуже багато спортивних дисциплін, у яких застосовується літаюча тарілка, та найпоширенішою серед них усіх є алтимат фризбі – командний неконтактний вид спорту з літаючим диском. Гра відбувається на прямокутному полі з гольовими зонами на кінцях. Ціль гри – пасами передати диск до зони суперника та зловити його у ній, в той час як протилежна команда намагається захистити свою зону заволодівши диском.

“В алтимат грають цілий рік: основне покриття – це газон, в холодну пору року займаємося в залі, а також гра відбувається на піску. Для кожного типу покриття є свої особливості, до прикладу, на газоні кількість гравців на полі становить 7х7, в залі і на піску – 5х5, також різняться обмеження по часу, фінальний рахунок, є навіть певні види кидків дисків, що більш притаманні тому чи іншому покриттю” – розповідає капітан жіночої команди “High Five” Тетяна Плехоткіна.

Гра алтимат фризбі відмінна від інших видів спорту тим, що має два показники найвищої майстерності: один з них – це, звісно, переможне перше місце, а інший – присудження Духу гри. Так, саме Дух гри – це те, що робить алтимат таким особливим, адже його суть полягає у чесній грі, повазі до суперника та відсутності суддів. Відповідальність за “чисту” гру, дотримання правил лежить на кожному гравцеві, якщо і виникає спірна ситуація, то вона вирішується за максимально короткий термін. Команда з хорошим духом – це та команда, від гри з якою ви отримали тільки позитивні враження, йдете з поля з хорошим настроєм, навіть якщо результат поєдинку не в вашу користь.

“Видовищність та динамічність гри захоплює, тож не дивно, що останніми роками алтимат стає все популярнішим, світова спільнота налічує вже більше 8 мільйонів гравців. У нашій країні в нього грають майже в усіх великих містах, і у грудні 2016 року він став офіційно визнаним видом спорту в Україні як і інші дисципліни з літаючим диском. У Львові ж на сьогодні тренується декілька команд, серед них є як жіночі, так і чоловічі – далі коментує Тетяна Плехоткіна. – Приєднатись до команд може кожен – немає ніяких обмежень – ми всього навчимо та все розкажемо. Для цього варто просто написати нам – High Five (жіноча команда) або ж Start Up (чоловіча команда)”.  


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...