Збірна Львівщини успішно виступила в чемпіонаті України з пауерліфтингу та жиму лежачи

Нещодавно на базі спортивного комплексу «Локомотив» в Місті Коломия Івано-Франківської області завершився чемпіонат України з пауерліфтингу серед чоловіків та жінок та чемпіонат України з жиму лежачи серед усіх вікових груп. Загалом у змаганнях взяли участь понад 140 спортсменів різних вагових категорій та вікових груп.

Першою на коломийському помості срібну нагороду виборола майстер спорту України Юлія Чикаліна, яка у ваговій категорії до 57 кг продемонструвала суму триборства 392,5 кг (присідання 135кг, жим лежачи 90кг та тяга станова 167,5кг).

В другий змагальний день майстер спорту Іван Король тріумфально виборов перше місце у ваговій категорії до 83 кг. У присідання зі штангою Івану підкорилась вага 337,5 кг, у жимі лежачи − 220 кг, а у тязі становій – 275 кг. Сума триборства Івана склала 832,5 кг, що на 17,5 кг перевищує норматив майстра спорту міжнародного класу.

Серед ветеранів першим боротьбу розпочав Михайло Андруневич, який у ваговій категорії до 93 кг продемонстрував суму 567,5 кг та посів друге місце. Майстер спорту Петро Олар у ваговій категорії до 105 кг серед ветеранів виборов перше місце з результатом 860 кг, встановивши рекорди України в жимі лежачи та присіданнях зі штангою.

У чемпіонаті України з жиму лежачи першими в боротьбу за перемоги та призові місця вступили юнаки. Представники Львівщини протягом змагального дня сім разів піднімалися на п’єдестал пошани. У ваговій категорії до 47 кг серед дівчат Вікторія Марків виборола перемогу з результатом 50 кг, а Софія Бздир у цій ж ваговій категорії з результатом 47,5 кг посіла друге місце. У ваговій категорії до 53 кг Василь Нечай виборов перемогу з результатом 75 кг. Богдан Фітель у ваговій до 59 кг продемонстрував результат 115 кг, що дозволило йому претендувати на срібну сходинку п’єдесталу. У ваговій категорії до 74 кг Володимир Марків виборов перемогу з результатом 135 кг. Гнатюк Костянтин у ваговій категорії до 83 кг виборов бронзову нагороду з результатом 125 кг. У ваговій категорії до 93 кг Олександр Посенко посів третє місце з результатом 135 кг.

Відтак збірна Львівської області виборола перше загальнокомандне місце серед юніорів в чемпіонаті України з жиму лежачи.

Юлія Чикаліна у чемпіонаті України з жиму лежачи серед юніорок здобула перемогу з результатом 92 кг у ваговій категорії до 63 кг.

У ваговій категорії до 66 кг серед юніорів перемогу виборов Назарій Маляров з результатом 127,5 кг. У ваговій категорії до 74 кг серед юніорів змагалися троє майстрів спорту. В жорсткій боротьбі майстер спорту Андрій Дах посів друге місце з результатом 190 кг. На жаль отримана напередодні травма не дозволила Андрію продемонструвати свій кращий результат. Майстер спорту Андрій Манастирський у цій же ваговій категорії посів четверте місце з результатом 175 кг. Початкова вага 160 кг підкорилася лише в третьому підході майстру спорту Віталію Старову, що не дозволило йому претендувати на вищі місця (тільки 7 місце).

У ваговій категорії до 83 кг Едуард Яніцький посів п’яте місце з результатом 170 кг, а Віктор Петрів у ваговій категорії до 93 кг опанував третю сходинку п’єдесталу з результатом 162,5 кг.

Серед чоловіків перемогу отримав майстер спорту Богдан Грицан у ваговій категорії понад 120 кг з результатом 305 кг.

Серед ветеранів справжній майстер-клас продемонстрував Петро Олар, який у ваговій категорії до 105 кг зафіксував результат 225 кг, виборовши перемогу в даній ваговій серед ветеранів. У цій же ваговій категорії, але в іншій віковій групі перемогу здобув майстер спорту міжнародного класу Ярослав Чала з результатом 172,5кг.

За результатами змагань Чикаліна Юлія, Король Іван та Грицан Богдан увійшли до складу збірної команди України для участі у міжнародних стартах.