Збірна Львівщини виграла у командному заліку чемпіонат України-2017 з карате

У Чернівцях завершився Чемпіонат України з карате 2017 року. Вперше українські каратисти змагалися на національному чемпіонаті в статусі атлетів олімпійського виду спорту, що звичайно позитивно вплинула на рекордну кількість спортсменів, які прийняли участь у головному змаганні року всеукраїнського рівня.

Першочерговим завданням турніру було визначення найкращих вітчизняних спортсменів у видах програми змагань з карате (ката і куміте), а також відбір та комплектація національної збірної України з карате для участі в основних стартах 2018 року.

У перший день змагань розігрувались комплекти медалей серед кадетів, юніорів та молоді у розділах ката і куміте. 403 спортсмени із 15 областей боролись за місце на п’єдесталі та попадання у збірну команду України для участі в Чемпіонаті Європи-2018, що буде проходити у Сочі (Росія).

Команда Львівської області була представлена 38 спортсменами, серед яких було дев’ять студентів спеціалізації карате кафедри фехтування, боксу та національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) Львівського державного університету фізичної культури. За підсумками першого дня чемпіонату України-2017 переможцями та призерами змагань у куміте стали студенти ЛДУФК:

Майовка Ольга (32 група ФФВ) – перше місце у вазі до 68 кг;

Глоговська Богдана (41 група ФС) – друге місце у вазі понад 68 кг;

Байдала Андрій (21 група ФС) – третє місце у вазі понад 84 кг;

Милентєв Юрій (1 група ФС) – третє місце у вазі до 60 кг.).

За крок до медалей зупинилися у змаганнях з куміте студенти нашого вишу

Гунчак Остап та Федоренко Лука (обоє – 1 група ФС), які посіли п’яте місце у вагових категоріях до 67 кг і до 60 кг відповідно. Такий же результат показав і Тарнавський Арсен (21 група ФС) у змаганнях ката вікової категорії 18–20 років.

Додамо, що у загальнокомандному заліку серед кадетів, юніорів та молоді збірна Львівської області посіла третє місце.

Наступного дня на татамі вийшли 150 дорослих спортсменів, які представляли 12 областей України. З 17-ти львівських спортсменів, які захищали честь Львівської області на чемпіонаті України-2017, семеро спортсменів були представниками ЛДУФК. У підсумку чемпіонкою України у куміте стала Мястковська Анастасія (51 група ФС), яка змагалася у вазі до 55 кг, а Глоговська Богдана (41 група ФС) виборола «срібло» у вазі до 68 кг. Нагороди такого ж ґатунку у командному куміте завоювала жіноча «стінка» у скаладі Мястковської Анастасії, Мельник Галини, Глоговської Богдани та Шостак Діани.

У змаганнях куміте чоловіків Байдала Андрій (21 група ФС) спочатку став бронзовим призером у ваговій категорії до 84 кг, а згодом у складі чоловічої «стінки» збірної команди Львівської області став чемпіоном України.

Здобувши загалом шість золотих медалей, львів’яни у черговий раз перемогли у загальнокомандному заліку, випередивши своїх принципових суперників з Одеської області. Тож результат чемпіонату України 2017 року ще раз підтвердив високий рівень львівських спортсменів та школи карате столиці Галичини на всеукраїнському рівні.