Жахіття із смертями дітей у пологовому будинку: протест із колясками та заклик до усіх потерпілих сімей

logo
32094_zhahittja_iz_smertjami_ditej_u_pologovomu.jpeg


Після галасу пологовий будинок тут же закрили на “планову профілактику”

Сьогодні на вулиці Винниченка перед входом до будівлі обласної влади відбулася акція протесту, пов’язана із загибеллю в пологовому будинку на вулиці Рапопорта (відділення комунальної міської лікарні №3) ненародженої дитини — Поліни Стронціцької.

Більш як сотня людей, зокрема чимало матерів із колясками, громадські активісти, запалили десятки лампадок. Протестувальники і родина звинувачують у трагедії лікуючого лікаря.

“Вагітність проходила нормально, а вага немовлятка становила 3 кг 800 грам. Усі факти та розповіді свідчать, що дитина померла внаслідок медичної недбалості”, — пояснюють активісти у своєму зверненні.

Родина померлої дитини, її матір Тетяна Стронціцька та дід Ігор Майко, звинувачують у смерті маляти лікуючого лікаря Оксану Колодій, яка спершу 26 вересня не звернула увагу на згущення вод та маловоддя (його констатувало УЗД) та відмовляла в родах до початку жовтня. А коли стан Тетяни Стронціцької погіршився, лікар призначила їй таблетку “гінепрал”, яка виявилась препаратом, що пригнічує пологову діяльність.

“Сказала, щоб лягала спати та пішла. Зранку дочка почала відчувати, що дитина поводить себе не як завжди. Таня не стала чекати лікарку Колодій і побігла до іншого лікаря, який зробив КТГ і сказав, що у маляти немає серцебиття”, — розповів про страшний випадок Ігор Майко.

Протестувальники і родина розповідають, що за останній час у пологовому будинку на вулиці Рапопорта померло 23 дітей. Щоправда офіційного підтвердження цієї цифри немає.

Із протестувальниками зустрівся голова облдержадміністрації Олег Синютка. Зокрема, він повідомив, що наразі триває досудове розслідування поліції за фактом загибелі ненародженої дитини та закликав тих, у кого були подібні трагічні випадки офіційно написати заяву до Національної поліції, щоб за цими фактами провести розслідування. “Я прошу матерів, де ще ставалися такі випадки, звернутися до очільника Головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитра Загарія та офіційно написати відповідні заяви”, — наголосив Олег Синютка.

На прохання людей відсторонити лікаря Оксану Колодій від виконання службових обов’язків Олег Синютка запевнив, що сьогодні офіційно звернеться до міського голови Львова з таким клопотанням. Присутні жінки звернулися до очільника області з проханням створити цілодобову гарячу лінію, на яку можна б було поскаржитися на неправомірні дії медиків з пологових будинків. Олег Синютка невідкладно дав доручення в.о. директора департаменту охорони здоров`я Ірині Микичак створити таку “гарячу лінію”, інформує облдержадміністрація.

Під час спілкування активісти також попросили голову ЛОДА посприяти, щоб вести справу доручили спеціалісту, який уже має досвід ведення такої складності справ. Олег Синютка запевнив, що звернеться до прокура Львівської області з цього приводу.

Водночас, як повідомляє прес-служба міськради, від сьогодні до 8 листопада пологове відділення 3-ої міської клінічної лікарні на вул Рапопорта, 8, планово закрите на профілактику. До завершення проведення розслідування, лікуючий лікар Оксана Колодій не проводитиме діяльність, пов’язану з прийняттям пологів, і буде переведена на роботу в жіночу консультацію.

Зараз триває розслідування факту загибелі плоду в утробі матері. “Наразі рано робити висновки щодо дій лікуючого лікаря. Також на рівні адміністрації лікарні та управління проведено службові розслідування. Комісії з фахівців в галузі акушерства і гінекології за участю працівників кафедри акушерства та гінекології ЛНМУ ім.  Д.Галицького дійшли висновку, що без заключення судово-медичної експертизи пояснити причину антенатальної загибелі плода неможливо”, – повідомили в міськраді.

Фото групи Варта 1


Реклама

А поділитися?