Журналіст втер носа ДПСУ за провокацію, організовану главою СБУ

logo


Яворівський райсуд ухвалив постанову за адміністративне правопорушення щодо відомого київського журналіста-розслідувача Володимира Бойка. Її копії є у розпорядженні Львівських новин.

Йдеться про випадок, який трапився ще 12 серпня на українсько-польському кордоні у пункті пропуску “Грушів”.

За версією Держприкордонслужби з 19 до 21 години водій автівки “Субару”, власне Володимир Бойко, “неодноразово відмовлявся виконати вимогу інспектора прикордонного наряду.. щодо направлення транспортного засобу у бокс поглибленого контролю, а також відмовлявся виходити з салону свого автомобіля, вчинивши при цьому злісну непокору законному розпорядженню працівників ДПСУ”.

Та сам Володимир Бойко з цього питання суттєво багатослівніший — він говорить про брехню прикордонників та сфальшований протокол. Журналіст заявляє, що авторами “намальованого” документу були ДПСУ та СБУ за наслідком брутальної провокації.

“За усним розпорядженням старшого лейтенанта Яворівського районного відділу СБУ Коцура співробітники ДПСУ затримали мене на території Республіки Польща після того, як я, їдучи автомобілем у Чехію, перетнув державний кордон і стояв у черзі біля віконечка польського прикордонника”, — розповідає Володимир Бойко.

Коцур посилався на розпорядження голови СБУ Грицака — наказав вирвати з рук журналіста паспорт і тримати його під конвоєм без відома польської влади в адміністративній будівлі.

“Негласне розпорядження голови СБУ Грицака мотивувалось тим, що (цитую геніальне відкриття Василя Сергійовича з матеріалів службового розслідування цього епізоду Держприкордонною службою): «дана особа, можливо, є посібником бойовиків та надає їм допомогу”, — обурюється Володимир Бойко.

Проте через розголос провокації Грицака уже наступного дня, 13 серпня, о 4-ій ранку Держприкордонслужба повернула паспорт і без відома польської сторони депортувала на територію України.

“При цьому був складений фальшивий адмінпротокол про те, що я, начебто, о 21:15 12 серпня «злісно не виконував» розпорядження якогось прикордонника Гайдучка. І що це, мовляв, може підтвердити свідок – київський адвокат Тетяна Монтян, яку прикордонники зазначили у фальшивому протоколі як очевидця моїх безчинств. Ось цей протокол і розглядався суддею Яворівського районного суду Гоцком під пильним наглядом Служби безпеки України”, — акцентував Володимир Бойко.

Проте у суді ДПСУ відмовилась надати відео з камер спостереження прикордонного переходу. “Також з’ясувалося, що військовослужбовець Гайдучок, розпорядження якого я, начебто, «злісно не виконував», того дня закінчив своє чергування ще о 20:00 і взагалі не був присутній під час моєї «злісної непокори» на території прикордонного переходу”, — розповів журналіст.

При цьому у відомчій базі даних Держприкордонслужби о 18:47 була внесена відмітка про те, що Бойко покинув територію України, але надати витяг з бази даних і пояснити, яким чином людина, що о 18:47 перетнула державний кордон, могла о 21:15 не виконувати вказівки українського прикордонника, ДПСУ не змогла.

“Але й це не все. Хоча Держприкордонна служба категорично заперечує факт мого затримання, це було підтверджено Львівським обласним центром надання вторинної безоплатної правової допомоги, оскільки 12 серпня о 23:58 черговий Львівського прикордонного загону викликав з цього центру на прикордонний перехід «Будомєж-Грушів» адвоката у зв’язку з затримання за ст.185 КУпАП громадянина Бойка В.М. Зазначу, що робота цього адвоката була оплачена коштом державного бюджету”, — відзначив на завершення Володимир Бойко.

У підсумку суддя Гоцко визнав журналіста винним, проте адмінпровадження щодо нього закрили, звільнивши від адміністративної відповідальності.