Журналістам показали новий львівський центр керування повітряним рухом

logo


За небом над Західної Україною буде легше спостерігати. У Львові відкрили новий центр керування повітряним рухом. Він дозволить краще забезпечувати організацію повітряного руху в межах так званого Львівського району польотної інформації, який охоплює вісім областей: Львівську, Закарпатську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Хмельницьку, Тернопільську, Рівненську та Волинську.

Центр обладнаний автоматизованою системою керування повітряним рухом «Роксолана». Вона отримує та обробляє інформацію і дозволяє диспетчерам бачити ситуацію у режимі реального часу. А, відповідно, й реагувати на всі виклики вони можуть значно оперативніше.

«Дуже важливо, щоб всі системи відповідали європейським сучасним вимогам. І це планування у нас узгоджене. В нас є план «Single Sky Implemintation», тобто план впровадження єдиного неба. І в рамках цього планування вже йде модернізація, і ми маємо відповідати там вимогам, щоб наша система не була «вузьким місцем» для загальної європейської системи, ― пояснює директор Украероруху Дмитро Бабейчук. ― Що дуже важливо і для наших колег з сусідніх країн, що вся інформація не передається голосом, скажімо так, по телефону. А вже ця функція автоматизована. І вся інформація, наприклад, про літак з України в Польщу, вже автоматично з’являється на індикаторах у диспетчера такого ж центру у Польщі».

Система ж розроблена в Україні підприємством «Аеротехніка».

Наразі новий центр працює паралельно зі старим. Однак диспетчери поступово навчаються працювати на новому обладнанні.

«Диспетчери мають отримати дозвіл працювати в цьому Центрі, допуск до роботи. Ми заявили в Євроконтроль, що ми до кінця грудня маємо остаточно перейти сюди. Це відбувається в кілька етапів. Це не можна так, що там закрив на ключ і прийшов сюди. І потрібен час, аби сюди переселити всі потрібні служби. І потрібно налаштувати систему, аби вона працювала ідеально, ― розповідає начальник Львівського центру ОрПР Василь Новаковський. ― Якийсь час основною залишатиметься стара система, а ця працюватиме в тестовому режимі. Потім навпаки: стара система буде як дубляж, як страховка».

Новий центр почали будувати у липні 2010 року. Загальна вартість будівництва, обладнання та навчання персоналу ― 71 млн грн.