Журналістка «Доступу до правди» судиться з львівськими трамвайниками через ненадання інформації

logo
112011_zhurnalistka_dostupu_do_pravdi_suditsja_z.jpeg


Журналістка сайту «Доступ до правди» Наталія Патрікєєва подала позов до Львівського окружного адміністративного суду на комунальне підприємство «Львівелектротранс» через ненадання інформації про зарплати працівників у відповідь на запит

Журналістка «Доступу до правди» судиться з львівськими трамвайниками через ненадання інформації
Журналістка «Доступу до правди» судиться з львівськими трамвайниками через ненадання інформації

Про це повідомляє сайт «Доступ до правди».

У позовній заяві журналістка посилається на постанову Пленуму Вищого адміністративного суду України від 29 вересня 2016 року. Позов склав юрист ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін. 

У документі, зокрема, зазначено, що майно комунального підприємства перебуває у комунальній власності, тому «у силу частини п’ятої статті 6 Закону № 2939-VІ доступ до інформації щодо розпорядження комунальним підприємством комунальним майном, зокрема, інформація провикористання коштів, розподіл доходів від надання послуг (продукції, товарів), виплати заробітної плати працівникам, використання вкладів та дотацій з бюджетів, інші витрати, та прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно, може бути обмежено лише за умов, передбачених частиною п’ятою статті 6  Закону № 2939-VІ.

У цьому контексті така інформація є суспільно необхідною, а комунальні підприємства є її розпорядниками відповідно до пункту 4 частини другої статті 13 Закону № 2939-VІ(додатково щодо суспільно необхідної інформації йдеться у пункті 6.4).».

Судовий збір оплатила ініціатива «На суд за доступ», започаткована журналісткою Надією Вірною.

Нагадаємо, ЛКП «Львівелектротранс» відмовляється надавати інформацію про заробітні плати працівників, посилаючись на  те, що запитувана інформація  не стосується використання підприємством бюджетних коштів, а відтак підприємство не є розпорядником цієї інформації.

Читайте також

Нагадаємо, редактор «Доступу до правди» Леся Ганжа подала позов до Київського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправними дії СБУ та зобов’язати її надати інформацію на запит. Позов було подано 14 листопада, суд ухвалив, що провадження буде скороченим, розглядатиметься суддею одноособово, без проведення засідання та виклику сторін в суд. Згодом за скаргою пані Ганжі відктиро апеляційне провадження.

Фото: Володя Караїм


Реклама

А поділитися?