Зі Львова почали вивозити сміття

logo


З п’ятниці, 23 липня, у Львові почнуть вивозити сміття, повідомив у Facebook віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

“Нагромаджені 6 500 тонн відходів розпочнуть вивозити зі сміттєвих майданчиків на полігони області, які зазначені у попередньо підписаному меморандумі”, – написав пан Зубко.

За його словами, перевізники обіцяють завершити вивезення сміття впродовж двох тижнів.

Недавно мер Львова Андрій Садовий повідомив, що зі Львова немає куди вивезти 8,5 тис. тонн сміття.Львівська міська влада звернулася до президента і прем’єра з проханням зарадити ситуації і оголосити надзвичайну екологічну ситуацію.

Як повідомлялося, 19 червня на погоджувальній раді у парламенті лідер фракції “Самопоміч” Олег Березюк оголосив голодування протесту, звинувативши владу в “знущанні над Львовом і його керівництвом”. Він має на увазі ситуацію із скупченням сміття в місті. До нього 20 червня приєдналися нардепи Оксана Сироїд та Тарас Пастух.

21 червня прем’єр Володимир Гройсман відправив до Львова віце-прем’єра Геннадія Зубко і екологів.

Зубко заявив, що вивозити сміття зі Львова почнуть з четверга. Публічно оголошувати місця вивезення він не став, мотивуючи це “можливими протестами та блокуваннями”. В свою чергу голова Львівської ОДА звернувся до мера Львова з проханням делегувати на ЛОДА повноваження вивозу сміття з міста, на що Садовий погодився.

Нагадаємо, в кінці травня минулого року на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.

Раніше обласна та міська влада обрали перспективну ділянку і розпочали її дослідження, але вона виявилась не підходящою.

За участі уряду міста Львівської області підписали меморандум про співпрацю і надання власних полігонів для Львова на 2 роки, але більшість міст відмовилась виконувати його після підписання.