ЗМІ не дуже хвилюють питання екології

logo


Лише 3% новин у регіональних інтернет-ЗМІ присвячені екологічній проблематиці. При чому, у переважній більшості ці матеріали стосувалися урбаністики, львівського сміття та місцевих екологічних інцидентів. Такими є результати моніторингу Інституту масової інформації, що проводився у вересні 2016 року.

Найбільше матеріалів про екологію було розміщено в Херсонських, Луцьких, Запорізьких та Харківських ЗМІ — 4% від загальної кількості матеріалів, найменше — у Полтавських та Вінницьких ЗМІ — 2% матеріалів. По Одесі цей показник становив 2.5%

Найбільша кількість матеріалів на екологічну тематику стосувалася вивозу львівського сміття, такі новини були у Вінницьких, Дніпропетровських, Запорізьких, Волинських, Одеських ЗМІ.

Наприклад: «Жители Днепра против львовского мусора: люди перекрыли трассу«; «»Самопомощь» на сессии попросит горсовет разрешить складировать на запорожском полигоне львовский мусор«; «Депутаты запретили выгрузку иногороднего мусора в Николаеве«; «Львовская фирма хочет разгружать мусор на запорожском полигоне, — ДОКУМЕНТ«.

Не обійшлось і без джинси, на екологічній тематиці теж піаряться українські політики. Наприклад: «Игорь Дятлов: Как львовские грузовики заехали в Николаев, если у нас карантин — чума свиней?«.

В більш ніж половині матеріалів на екологічну тематику не дотримано професійного журналістського стандарту балансу думок і точок зору (у 57%),  46% матеріалів є неповними. Проте, джерела у екологічних новинах в більшості вказані (79% матеріалів), але це переважно офіційні структури та прес- релізи.

Раніше ІМІ публікував результати дослідження загальнонаціональних інтернет-видань, там екологічній темі присвячено не більше 1% новин.

В рамках моніторингу досліджували стрічку новин 36 регіональних інтернет-видань з дев’яти регіонів України (Вінниця: “20 хвилин”, “Вінниця-Інфо”, “Власно-Інфо”, “Моя Вінниця”; Дніпро: gorod.dp.ua, 0564.ua, Dnepr.Info, “События Днепропетровска”; Запоріжжя: 061.ua, zabor.zp.ua, golos.zp.ua, ipnews.in.ua; Луцьк: “Волинські новини”, “ВолиньPost”, “Волинський інформаційний портал”, “Волинь24”; Одеса: “Думская”, “Таймер”, 048.ua, “Траса Е-95; Ужгород: “Закарпаття онлайн”, “Мукачево.нет”, “ПроЗахід”, pmg.ua; Полтава: “Коло”, “В Полтаві”, “Полтавщина”, “Трибуна”; Харків: “Статус Кво”, 057.ua, “Городской дозор”, “Справжня варта”; Херсон: “Херсон онлайн”, “Херсонські вісті”, 0552.ua, kherson.net.ua). В кожному ЗМІ аналізували по 200 новин, відповідно, у кожному місті проаналізовано 800 новин. Загальна вибірка склала 7 200 матеріалів.

Моніторинг провели експерти Інституту масової інформації за підтримки програми МАТРА Посольства Нідерландів в Україні.

Поделиться в социальных сетях: