ЗНО-2017. Андрій Миляник про типові помилки

logo


DSC_7460До ЗНО-2017 залишилися лічені місяці. В регіональних центрах оцінювання якості освіти кажуть, що цьогорічне тестування таки відрізнятиметься від попередніх. На що варто звернути увагу, та як уникнути помилок, розповів Андрій Миляник – заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти на заході від Вищого навчального закладу «Комп’ютерна Академія ШАГ» «ЗНО-2017. Долаємо страх та готуємось. Поради від першого ІТ–вишу в Україні».

– Андрію Івановичу, чим насамперед відрізняється цьогорічне ЗНО від попередніх?

– ЗНО-2017 – це є такий «мікс» 2 в 1, бо це –  державна підсумкова атестація та вступ до вищого навчального закладу. Обов’язковим цього року, на відміну від попередніх тестувань є проходження державної підсумкової атестації з трьох предметів: українська мова, математика або історія України, третій на вибір.

– Якій інформації треба надати перевагу при підготовці до ЗНО?

– Я раджу довіряти тільки двом офіційним сайтам: сайту Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (www.lvtest.org.ua)  та сайту українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua/). Тут зібраний перелік рекомендованої літератури, сайти містять пробні тестування та багато корисної інформації.

– Щодо пробного тестування, де його пройти?

–  Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти рекомендує проходити тренувальне онлайн-тестування та скористатися пробним ЗНО. На нашому сайті є всі тести минулих років. Раджу ними скористатися, оскільки завдання щороку повторюються. Тренування доступні з усіх предметів та є безкоштовними. Тестування з окремого розділу у нас на сайті триває 20 хвилин, підсумкове – 1 годину. А загальнодержавне пробне тестування зі ЗНО коштує 129 гривень та відбудеться 1 та 8 квітня. Останній день реєстрації -31 січня. Завдання для пробної та основної сесії ЗНО, до слова, пишуть одні і ті самі люди.

– Що порадите абітурієнтам, які готуються до ЗНО?

– Є кілька важливих моментів. Найперше, це – документи. На основну сесію ЗНО треба мати з собою: паспорт, чи ІД-картку, сертифікат і запрошення. Перед здачею ЗНО варто перевірити карточку-запрошення, в якій має писати ваше прізвище, ім’я, по-батькові і номер вашого сертифікату. Були випадки, наприклад,  коли однофамільці  заходили не в свої аудиторії і чемно собі сиділи.  Не додивилися інструктори, що номер документа не співпадає. В результаті сталося так, що вони отримали результати один одного, а не свої.

Наступний важливий момент, це – дорога до пункту тестування. Всі тестування зі ЗНО починаються в 11 годині. В 10:50 закривається вхід у пункт тестування, це перший важливий момент,  про який варто пам’ятати. Тому, прорахуйте час, який потратите на дорогу. Прорахуйте відстань, маршрутки, затори. За день чи два до тестування поїдьте до місця тестування та огляньте його. Були випадки, коли люди блукали коридорами, не могли знайти аудиторію і пропустили тестування.

Наступний важливий момент – заборонені речі на основній сесії ЗНО. Під час тестування біля абітурієнта не має бути: мобільних телефонів, плеєра, навушників… Був випадок коли учасник спізнювався, забігав в останню секунду, а перед тим купив акумулятори до пульта, кинув їх в кишеню куртки. Сів писати , металошукачами обдзвонили, щось дзвенить, знайшли акумулятори до пульта. На цьому його тестування закінчилося. Тримати біля себе не можна речей, які є технічними пристроями, або таких, що можуть бути частиною технічного пристрою. Те саме було з навушниками:  прибіг хлопчина, мобільний відключив, а навушники висіли з-під светра. І на цьому тестування для нього закінчилося.

Головне цього року: тренування та зібраність. І не треба надміру хвилюватися. Бажаю всім успіху!