Зрада чи перемога: що не так із трамваями з Берліну, які придбали для Львова, – ФОТО

logo


Вже після того, як придбані трамваї показали журналістам у Львові, з’ясувалося, що двері в німецьких вагонах відчиняються назовні. Через це у Львові розпочалися гострі дискусії між активістами, представниками мерії та «Львівелектротрансу» щодо того, чи зможуть німецькі вагони курсувати на деяких напрямках. Адже відомо, що на Сихові та на вулицях Дорошенка і Личаківській облаштували підвищені посадкові платформи.

Втім, голова ГО «Львів’яни за електротранспорт» Антон Лягушкін вважає проблему з дверима частково надуманою та не вбачає провини «Львівелектротрансу» в тому, що для міста придбали трамваї із поворотно-зсувним механізмом дверей.

«Берлінські вагони повністю відповідають усім діючим державним стандартам, які регламентують конструкцію трамвайних вагонів, а саме ДСТУ 4070- 2002 і ДСТУ 4876-2007. Ці стандарти регламентують, що висота сходинки трамвая має мати не більше 360 мм. Ця норма витримана, як і витримана норма щодо ширини і висоти дверних пройомів, а також усі норми, пов’язані із статичними та динамічними габаритами трамвайних вагонів», – каже Лягушкін.

На думку активіста,  під час проектування та будівництва платформ на трамвайних зупинках у Львові, грубо порушили вимоги Державних будівельних норм, де чітко вказується максимальна висота платформ у 30 см.

«В той самий час ЛКП “Львівавтодор” спроектував зупинкові платформи висотою 360 мм. не врахувавши не тільки те, що існують трамваї із дверима, що відчиняються назовні, але і те, що бандажі трамвайних коліс поступово зношуються. Для трамваїв “Татра” початковий діаметр коліс складає 700 мм., а на межі допустимого зношення – 610 мм. Для “Електронів” – 660 і 580 м. Відповідно рівень першої сходинки трамвая знижується мінімально на 45 мм. Власне тому розробники ДБНів і передбачили, що платформи повинні бути нижчими за висоту першої сходинки вагона із новим бандажами не менше, а наж на 6 см», – розповів Антон Лягушкін.