Звільнена через підробку документів бухгалтерка Львівської міськради поновилася на посаді

logo
140256_zvilnena_cherez_pidrobku_dokumentiv_buhga.png


Шевченківський райсуд Львова поновив на посаді бухгалтерку Львівської міськради, яку підозрюють у підробці документів. Про це у понеділок, 9 жовтня, повідомила прес-служба Львівської міськради.

Йдеться про Ірину Романько, яка з 2008 по 2017 рік працювала на посаді головної бухгалтерки управління «Секретаріат ради». У грудні 2016 року її запідозрили у підробці документів і проведенні незаконного платежу на 25 тис. грн.

«У грудні 2016 року нею опрацьовано та проведено документи на платіж у сумі 25 180 грн за нібито поточний ремонт меблів та вікон, хоча такі послуги насправді управлінню ніколи не надавались. Для підготовки такого платежу треба було опрацювати сім підставових документів: два з них – це акт виконаних робіт та рахунок, решта – це документи бухгалтерського обліку. Практично на всіх цих документах мали бути підписи начальника управління та печатка. Після виявлення факту проведення такого платежу, всі підставові документи з бухгалтерії зникли», – заявив керівник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський.

За його словами, після того, як у бухгалтерки відібрали пояснення, її звільнили з посади розпорядженням міського голови. Однак оскільки жінка з лютого по травень перебувала на лікарняному, то розпорядження набуло чинності лише у травні 2017 року. І після цього Ірина Романько подала позов до Шевченківського райсуду, аби скасувати розпорядження про своє звільнення.

Два тижні назад, 29 вересня, суд задовольнив позов Ірини Романько і скасував розпорядження міського голови. Водночас розслідування підробки підпису ще триває, у цій справі наразі немає результатів експертизи.

«Виносячи своє рішення, суд Шевченківського району з невідомих причин не взяв до уваги пояснювальну записку головної бухгалтерки, в якій вона підтвердила факт проведення платежу і назвала його «механічною помилкою», акт Західного офісу Держаудитслужби України, в якому зафіксовано, що головним бухгалтером внесено завідомо неправдиві дані в бухгалтерський облік управління, очевидно з метою приховати проведення платежу. Також суд не звернув уваги, що Галицьким відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення ст.358 (підроблення документів) і триває слідство», – прокоментувала рішення суду директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

Відомо, що юристи Львівської міськради готують апеляцію на це рішення.


А поділитися?