“Звіти – йдуть, подорожі тривають”: де цього разу виявили 100 тонн львівського сміття (Відео)

logo
107771_zviti_jdut_podorozhi_trivajut_de_cogo_raz.jpeg


Купи сміття виявили на вихідних за 3 кілометри від села Микитинці. За підрахунками місцевих мешканців, непотребу тут не менше сотні тонн, передає кореспондент “5 каналу”. 

За темою

>
Вантажівку з львівським сміттям без відповідних документів виявили у Черкасах

У смітті виявили документи, на яких зазначені львівські адреси. У сільраді бідкаються: не мають грошей, щоб прибрати територію.

“Відправили листи на ім’я міського голови, на ім’я обласної державної адміністрації, обласної ради з проханням, щоб допомогли нам у цьому питанні. Тому що село своїми силами це ліквідувати просто не може”, – каже сільський голова Микитинців Михайло Сіщук.

За останній місяць це вже восьмий випадок несанкціонованого ввезення сміття в області. Екологи кажуть, що прибирати його потрібно якомога швидше, інакше можуть настати незворотні процеси. 

“Тут навіть дихати вже важко. Ще тут пару днів… Це може призвести до забруднення земель. Ці землі можуть стати непридатними взагалі. Крім того, це може розповсюдити різноманітні хвороби, зараз з’являться дикі кішки, собаки і таке інше”, – коментує начальник обласної Державної екологічної інспекції Ігор Стефурак.

Чиновники, натомість, обіцяють допомогти очистити територію громади від завезеного сміття. Водночас, кажуть, що стихійні звалища львівського непотребу – це цілеспрямована провокація.

“Коли ми закидаємо в інформаційний простір інформацію, що сміття зі Львова приїхало в Івано-Франківськ, очевидно, в кожної людини одразу зароджується думка, що це дійсно під егідою Львівської обласної державної адміністрації привозять сміття зі Львова до Івано-Франківська. Так не є”, – зауважив голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

За фактами несанкціонованого ввезення сміття на Прикарпаття вже відкрито чотири кримінальні провадження. Утім, затримати того, хто звалює непотріб у заборонених для цього місцях досі не вдалося.

Нагадаємо, за останніми звітами Львівської ОДА, з міста натепер вивезли вже 80% непотребу. Та він, як бачимо, продовжує подорожувати країною.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, “5 канал”

Відео за темою


Реклама

А поділитися?