10 найуспішніших операцій, які зробили львівські хірурги у 2019 році

logo


Медицина в Україні, зокрема, у Львові, відчутно йде вперед. Завдяки стажуванню у кращих клініках Європи, США, Канади, приїзду провідних спеціалістів світу до Львова, обміну досвідом львівським лікарям вдалося зробити десятки унікальних надскладних операцій, які врятували життя людей. Більшість оперативних втручань хірурги робили вперше.

ZAXID.NET відібрав 10 надскладних оперативних втручань, які львівські хірурги зробили у 2019 році і якими можуть гордитися.

***

Дитячі хірурги успішно видалили одноденному немовляті гігантську пухлину вагою майже 2,5 кг

Хлопчик народився з гігантською пухлиною – куприковою тератомою, що важила 2430 г і була значно більша за вагу самого немовляти, що після операції становила 1850 г. Дитячі хірурги Львівської міської дитячої лікарні вперше оперували дитину з пухлиною таких великих розмірів.

Усе найважче у цього немовляти уже позаду

Оперували хлопчика на другу добу після народження. Співвідношення розмірів пухлини і розмірів тіла дитини було критичним, виглядало так, що маля є додатком до пухлини. Під час операції, коли дитина менша за тератому, дуже важко маніпулювати. Один хірург оперує, а другий мусить тримати пухлину, аби вона у найвідповідальніший момент не зрушилася, не потягнула дитину, бо тоді маля можна втратити. Дитячі хірурги успішно справилися з цією ювелірною роботою. Про порятунок цього хлопчика ми писали у вересні 2019 року.

Хірурги 11 годин поспіль рятували чоловіка з важкою кровотечею

Бригада судинних хірургів Львівської обласної клінічної лікарні 11 годин поспіль рятувала життя 65-річного мешканця Стрийського району. У чоловіка розірвалася велика аневризма (вип’ячування), яка прорвалася у кишківник. Він дивом вижив. Чоловікові зробили п’ять складних, ризикованих і доволі травматичних операцій, під час яких по-новому сформували кровотік в організмі чоловіка і цим врятували йому життя.

Оперувала чоловіка лише одна операційна бригада без жодних перерв. За 11 годин операції судинні хірурги лише один раз по черзі виходили на кілька хвилин попити води, а операційній сестрі від перевтоми наприкінці операції стало погано. Читайте історію повністю.

У Львові вперше в Україні хірурги заново сформували обличчя 16-річному юнакові

16-річний В’ячеслав з Волновахи Донецької області чекав цієї операції 14 років. У дворічному віці він отримав глибокий електроопік носа. Через травму у нього розвинувся дефект кінчика носа, що суттєво спотворював обличчя. Хлопчик ріс, збільшувалася у розмірах голова, мінялися пропорції між носом і іншими частинами тіла. Та через травму частина черепа хлопчика розвивалася не так, як треба. Обличчя ще більше спотворювалося. Виникли й проблеми з диханням, мовою, не кажучи вже про психологічну травму.

Завдяки цим лікарям, хлопець має нове обличчя

У Львові хлопця оперували кілька операційних бригад, які змінювали один одного, впродовж 12 годин. Вони провели чотири надскладні операції в одній і заново сформували хлопцеві обличчя. В Україні таку операцію зробили вперше. І результат перевершив очікування.

32-річний львів’янин потрапив на операційний стіл з частиною брами

32-річний львів’янин став жертвою власної брами, через яку хотів перелізти. Металевий шпиль увійшов у ногу з одного боку і вийшов з протилежного, ушкодивши стегнову артерію. Чоловік 1,5 години висів на брамі вниз головою. Аби уникнути масивної кровотечі рятувальники вирізали частину брами, на якій завис чоловік, і разом з нею доставили його до Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги.

Звільнили чоловіка від частини брами вже на операційному столі. Його рятували хірурги двох львівських лікарень – лікарні швидкої медичної допомоги і Львівської обласної клінічної лікарні. Операція тривала п’ять годин і завершилася успішно.

Львівські неонатологи вперше виходили дитину, що народилася з вагою 480 г

Дівчинка-манюня потрапила у сім’ю, в якій її дуже люблять і леліють

Лікарі неонатального центру Львівської обласної клінічної лікарні вперше виходили дівчинку, що народилася на 23 тижні вагітності і важила всього 480 г. У неї були глибоко незрілими всі органи і системи: недостатній розвиток легень, серця, нирок, органів травлення, нервової та імунної систем. Від маленької ще при народженні відмовилися батьки і лікарі рік боролися за її життя. Зараз Іринці (так звати дівчинку) уже півтора року і вона потрапила у дуже хорошу сім’ю, яка офіційно оформила опіку над дитиною.

Понад місяць лікарі львівського ОХМАТДИТу рятували ногу 15-річній Олесі Шиян з Турки

Батьки 15-річної Олесі Шиян з Турки, яка через наляканих коней у центрі Львова отримала важкий перелом ноги, понад місяць не знали, вдасться лікарям врятувати ногу їхній доньці чи ні. Через ушкодження підколінної артерії, нога тривалий час була знекровлена, а це дало негативні наслідки. Була загроза ампутації кінцівки. Аби врятувати дівчинці ногу, лікарі запрошували на консультацію кращих спеціалістів з різних лікарень Львова і області. Півтора місяця боротьби за ногу дівчини увінчалися перемогою – перед святом Миколая Олесю з лікарні виписали додому.

У Львові маля народилося справжнім гермафродитом

Операційна бригада хірургів-урологів Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ готується прооперувати однорічну дитину, що народилася «справжнім гермафродитом», тобто в її організмі є і чоловічі, і жіночі статеві залози. Батьки досі не знають, кого виховують: сина чи доньку. Це доволі рідкісна патологія. За 10 років по допомогу до урологів ОХМАТДИТу з такою патологією звернулися батьки лише трьох дітей. А загалом в Україні є лише кілька фахівців, які можуть таким дітям допомогти, скоригувати їхню стать.

Львівські хірурги заново сформували стравохід п’ятимісячному немовляті

Після цієї операції у хлопчика вже був заново сформований стравохід

У львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ хірурги зробили унікальну операцію п’ятимісячному хлопчику з Дрогобицького району, який народився практично без стравоходу. У дитини був лише невеликий початок і закінчення стравоходу, а середини, довжиною майже 7 см, не було. Хірурги заново сформували хлопчику стравохід, провівши операцію у три етапи. Під час кожної поступово зменшували відстань між початком і закінченням стравоходу. І зробили цю надскладну операцію дитині малотравматичним способом, ендоскопічно, через невеликі отвори розміром 3 мм.

У Львові вперше прооперували дитину, в якої всі органи були розташовані хаотично

Маленький Дмитрик з Рівненщини народився з надзвичайно рідкісною комбінацією патологій. Він мав подвоєну тонку кишку, одна частина якої була в черевній порожнині, а інша – в грудній клітці, у легенях. Та частина кишківника, яка у черевній порожнині має знаходитися справа, була зліва, а дванадцятипала кишка була там, де має бути селезінка, хоча у нормі має бути за брюшиною. Ці вади слід було якомога швидше виправити, бо у хлопчика могли виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям. Його шість годин оперували хірурги львівської міської дитячої лікарні. Їхня робота нагадували дії снайпера – один невдалий рух і дитину не врятувати. Але операція пройшла вдало і зараз Дмитрик почувається чудово.

Львівські лікарі 16 годин рятували життя п’ятирічного хлопчика

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі лікарі двох лікарень – Центру і Львівської обласної клінічної лікарні — успішно прооперували 5-річного хлопчика з Турківського району, в якого діагностували злоякісну пухлину – нейробластому. Пухлина була гігантських розмірів, брала початок у черевній порожнині і вздовж хребра поширювалась у грудну клітку. Таку пухлину львівські лікарі оперували вперше.

Оперували хлопчика у два етапи. Під час першої операції, яка тривала понад 9 годин, видалили пухлину, яка була розташована у черевній порожнині. Друга операція тривала сім годин під час якої видалили пухлину з грудної клітки, яка була розташована навколо грудного відділу аорти. Операція була складна, доволі ризикова, але хірургам вдалося справитися з усіма ризиками.