110-літній будинок Ландау у Львові відреставрують за 3 млн грн

logo


У Львові реставрують 4-поверхову кам’яницю з колонами на вул. Дорошенка, 19. Міська рада уже підписала договір з підрядником на майже 3 млн грн.

За даними сайту публічних закупівель Prozorro, 16 серпня управління охорони історичного середовища Львівської міськради підписало угоду з ТзОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-реставрація» на 2 млн 949 тис. грн. За ці кошти підрядник має повністю відреставрувати будинок.

Під час реставрації відновлять фасади будинку, укріплять та почистять балкони і скульптури. Підрядник має завершити реставраційні роботи до кінця 2021 року.

Будинок на вул. Дорошенка, 19 збудували у 1909 році для банкіра Едварда Ландау (фото Ігоря Конта та Олександра Тольчинського)

За даними бізнес-платформи YouControl, ТзОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-реставрація» належить киянину Василю Гайдею. Саме ця фірма виграла тендер на будівництво меморіалу Небесної Сотні у Києві.

Будинок на вул. Дорошенка, 19 збудували у 1909 році на місці поваленої 3-поверхівки. Нову кам’яницю збудували за проектом архітектора Володимира Підгородецького для банкіра Едварда Ландау. Кам’яниця виділяється поміж сусідніх будинків величезними вікнами, коринфськими колонами та розкішною ліпниною. Фасад будинку прикрашає шість скульптур Петра Війтовича — це алегоричні зображення «Війни», «Миру», «Науки», «Мистецтва», «Праці» і «Торгівлі». Будинок Ландау є пам’яткою архітектури місцевого значення.