18-річна львів’янка здобула бронзу на дорослому чемпіонаті світу з боротьби (відео)

image

Наймолодша призерка в історії української жіночої боротьби. 18-річна львів’янка Олександра Хоменець здобула бронзу на дорослому чемпіонаті світу.

18-річна львівська борчиня здобула бронзу чемпіонату світу серед дорослих. Ефектно перемогла росіянку з рахунком 10:8.

Вона розуміє, що вона робить, чого вона хоче. Дівчина дуже цілеспрямована і дуже мотивована, — відзначає Орест Скобельський, тренер Олександри.

У Львівському коледжі спорту Олександра Хоменець вже 6-ий рік. Починала займатись боротьбою у Трускавці. Тоді навчалась у 4-му класі. Сюди у борцівський зал прийшла колись на відбіркові змагання.

Ходив мій брат спочатку. Ми з мамою приходили завжди під кінець тренування і дивилися. Тренер запропонував спробувати — і я погодилась, — пригадує Олександра Хоменець, бронзова призерка чемпіонату світу серед дорослих (до 55 кг).

Цього літа, після шести років тренувань, Олександра стала чемпіонкою Європи серед юніорів і була визнана найкращою борчинею на чемпіонаті.

Наступне випробування на Олександру чекало в Осло — на дорослому чемпіонаті світу. Спочатку був внутрішній відбір.

Вигравши кубок України, вона мала прикидки з Христею Демко за поїздку на чемпіонат світу, і виграла тоді. А колись Христя для неї була старшою подругою, тому треба було і психологічний бар’єр подолати. Це вона вперше змогла перемогти її, і це теж було поштовхом, що вона може більше, — додає Орест Скобельський.

В Осло — сотні досвідчених спортсменів, перший в житті чемпіонат світу серед дорослих. Сумніви та хвилювання не давали Олександрі спокою. У першій сутичці Олександра боролась із японкою 20-річною Цугумі Сакурай. Суперниця заробила бали першою.

В неї відразу хвилювання, перший старт — відразу з найсильнішою — японкою. Але в кінці вона розкрилась, кинула її на 4 бали. І мала шанс виграти чисто, але трохи цим не скористалась, – каже Орест Скобельський.

Я, коли програла японці, була така розбита. Думаю, поїхала на чемпіонат світу туристом. На одне коло, — ділиться Олександра Хоменець.

Та завдяки тому, що Сакурай вийшла у фінал, Олександра отримала шанс поборотись за бронзу у втішних сутичках. Спочатку з 33-річною полькою — Роксаною Засіною. Українка програвала 0:6, але змогла переламати хід сутички, зрівняти, і на останніх секундах вийти вперед – 8:6.

Далі боротьба за бронзу із досвіченою росіянкою Ольгою Хорошавцевою.

На початку Олександра поступалась 0:4, потім змогла зрівняти рахунок і вийти вперед 8:4. Але росіянка не здавалась зрівняла 8:8. І знову  за кілька секунд  до кінця українка робить вирішальну дію.

Я, коли Чемпіонат Європи виграла, не так раділа цій медалі, як зараз на чемпіонаті світу. Така мотивація була після сутички, що тепер хочу золото виграти, – розповідає Олександра.

Так вихованка Ореста Скобельського та Андрія Бирки стала наймолодшою призеркою чемпіонатів світу в історії української жіночої боротьби. Для спортсменки — це ще один запис у спортивний щоденник. Продовжуються тренування та робота над собою.