20 світлин львівʼян 70-90-х років в обʼєктиві Вілі Фургало

logo


Вілі Фургало — львівський фотохудожник-експериментатор, улюбленець дітей та жінок, талант якого викликав не тільки захоплення, але й заздрість у купі з невдоволенням “адміністративних верхівок”. Журналістка 032.ua пропонує вам переглянути 10 світлин львівʼян періоду 70-90-х років в обʼєктиві Вілі Фургало.

Сьогодні одним з тих, хто реанімує доробок Вілі Фургало, є львівський фотограф Андрій Поляков. З 2017 року він упорядковує фотоархів із сотень плівок, що до наших днів зберіг Ігор Нікітін — фотограф і найближчий друг Вілі. Поляков ділиться знахідками на фейсбук-сторінці, присвяченій творчості митця, і десятки львів’ян впізнають себе на старих чорно-білих знімках. 

Віль Фургало (1934-2007) існував поза системою та “офіційним” фотографічним середовищем. Хоча він час від часу наймався працювати “за фахом”, справжнім полем експериментів були вулиці та богемні андеґраундні місця. А улюбленим прицілом для об’єктиву були всі люди, що тими вулицями і місцями вирували. Львів 70-90-х постає на його знімках бурхливим, неоднозначним, чуттєвим — живим. І дивиться тобі прямо у вічі.