4 варіанти розв’язання конфлікту довкола пам’ятнику Моцарту

logo


Громадський активіст та адміністратор групи “БЕЗ ВАТИ” Станіслав Скачко запропонував кілька варіантів розв’язання конфлікту довкола пам’ятнику Моцарта. За його словами, будь-яка спроба вандалізму стосовно скандальної скульптури є абсолютно неприйнятна, проте, з огляду на потребу розв’язати конфлікт, існують кілька можливостей задовільними усі сторони.

Як закцентував громадський активіст, безвідносно до естетичних чи будь-яких інших характеристик скульптури, чимало львів’ян обурило перш за все місце розташування виробу австрійського скульптора на площі Євгена Маланюка. Зауважимо, що з огляду на встановлення скульптури Моцарта лунали ідеї перейменувати площу Маланюка у площу музики.  

Відтак, Станіслав Скачко запропонував  змінити місце розташування скульптури, аби тим самим закрити конфлікт довкола неї. 

А) перенесення чупакабри до музею модернізму на вул. Миколи Коперника, 15А біля палацу Потоцьких, де проходять події МоцАрт.
Б) перенесення суперечливої скульптури в парк сучасної скульптури Park3020 у Стрілки.
В) деяким львів*янам подобається ідея перенесення покраки на перехрестя вулиць Ніжинська і Чернеча гора (вище стоянки«Шевченківський гай») для отримання естетичної насолоди головного відповідального, навіть петиція є…(додамо, що у вказаному районі проживає з родиною міський голова Львова Андрій Садовий).
Г) ну і шикарний господарський варіант – встановлення навпроти чупакабрича класичну скульптуру Євгену Маланюку із цитатою: «Фальш смертельний у мистецтві, тільки вічністю міряти час. Збагнеш…чому стилетом був мій стилос, І стилосом бував стилет». Плюс qr код на збірку віршів…для тих хто читає.

За словами Станіслава Скачка, ідею перенесення скульптури Моцарта з площі Маланюка та встановлення там монумента видатному українцю підтримало ряд визначних особистостей, серед яких: 

– командувач Української добровольчої армії, Радник Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного – Дмитро Ярош ;
– українська письменниця, педагогиня, громадська діячка, членкиня Національної спілки письменників – Лариса Ніцой ;
– учасник Революції на граніті, Революції Гідності, Народний депутат України VII скликання – Андрій Міщенко ;
– український громадський діяч, правозахисник, політв’язень, доброволець російсько-української війни, засновник державної політики ціннісного національно-патріотичного виховання в Україні – Микола Ляхович ;
– Народний депутат України VII скликання, політичний діяч, офіцер полку «Азов», Юрій Михальчишин ;
– голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь ;
– архітектор Володимир Сколоздра

Як заявляє активіст, всього ідею перенесення скульптури підтримало понад 1500 активних представників громадськості.

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!