41-річна львів’янка вимагає у трьох акушерок виплатити 1 млн гривень за неправильний діагноз

logo
228667_41_richna_lviv_janka_vimagae_u_troh_akush.jpeg


На львівський пологовий будинок №1 та трьох його акушерок подали позов з вимогою відшкодувати 1 млн грн за втрату репродуктивної функції після пологів. 41-річна львів’янка звинуватила трьох акушерок у неналежному виконанні обов’язків, внаслідок чого їй поставили неправильний діагноз та згодом видалили яєчники та матку. Про деталі судової справи у вівторок, 13 листопада, повідомило львівське видання Leopolis.news.

Пологи у жінки прийняли на початку січня 2014 року. За чотири дні після цього її разом із дитиною виписали з пологового будинку, зазначивши, що обоє мають задовільне здоров’я. Однак ще через кілька днів жінка поскаржилась своїй лікарці на появу кровотечі, після чого знову повернулася на стаціонарне лікування у пологовий. Тоді у неї діагностували пізню післяпологову маткову кровотечу. Лікування тривало п’ять днів, після чого жінка повернулася додому.

За три тижні після повторного лікування жінка втретє повернулася у пологовий, оскільки в неї часто піднімалася температура. Медики зробили УЗД, провели аналіз крові та сказали, що їй потрібно лікувати горло. Під час судового засідання жінка повідомила, що вважала такий діагноз помилковим, тому звернулася в іншу лікарню і там їй діагностували плацентарний поліп – рідкісне захворювання, що виникає після пологів. Через деякий час жінці видалили матку та яєчники.

Оскільки жінці початково поставили інший діагноз, вона подала позов на пологовий будинок та акушерок Дзвениславу Москвяк-Лесняк, Соломію Левицьку та Марту Палій, в яких вимагає відшкодувати 1 млн грн.

Судовий розгляд цієї справи ще не завершився. Під час засідання 12 листопада одна з обвинувачених заявила, що потерпіла сама винна у втраті статевих органів, оскільки народжувала першу дитину пізно. Якщо суд підтвердить вину акушерок, їм загрожує позбавлення волі терміном до двох років.

ZAXID.NET наразі не вдалося отримати коментар у головної лікарки пологового будинку №1 Людмили Шекети.

Зазначимо, що обвинувачення акушерів у неналежному виконанні обов’язків не є рідкісним явищем. Відомий скандал із акушеркою пологового відділення комунальної лікарні №3, яку у жовтні 2016 року звинуватили у смерті внучки екс-голкіпера «Карпат» Богдана Стронцицького. Однак значно більший резонанс викликала справа львівського акушера Олега Данкова, якого через смерть новонародженої дитини у листопаді 2017 року засудили до року ув’язнення (щоправда цей вирок ще не набрав сили, оскільки триває розгляд апеляції).


А поділитися?