43 сім’ї вже обрали квартири у будинку на вул.Під Голоском

logo


Сім’ї загиблих учасників АТО, діти-сироти та військові з інвалідністю у вівторок визначили, у які помешкання заселятимуться в будинку на вул. Під Голоском. Міська рада зводила його для атовців трохи більше, ніж півтора року. На це з бюджету Львова витратили близько 50 млн грн.

Це жеребкування. Сорок три родини обирають собі квартиру на Підголоско наосліп. Тут є сім’ї загиблих учасників АТО, діти сироти, які воювали та військові з інвалідністю першої та другої групи. Визначити саме їх з понад двох тисяч претендентів спеціальній комісії було нелегко.

«Ми маємо всі чергові справи, тому що люди подавали нам документи. Дуже важка робота. Нерухомість перевіряли постійно по реєстру. Перевіряли наявність земельних ділянок», – розповіла в.о. начальника управління житлового господарства Львова Галина Мазур.

І досі не вірить, що матиме свої квадратні метри Олег Шевців. У нього друга група інвалідності. Снярядом сильно пошкодило ногу. Сім’я військового мешкає разом із батьками дружини.

«Я навіть не вірив, що таке може бути, багато чув, що і не добудують. Завжди коштів нема, а тут вчора зателефонували. Малий чекав на Миколая, а я не міг заснути з того всього», – сказав військовий 24-ої бригади Олег Шевців.

Свою квартиру оглядає і Віктор Лебеденко. Він круглий сирота. В минулому у нього життя в дитбудинку та школі-інтернаті. Шість років служив в прикордонній службі. Три із них – у зоні АТО кінологом. Чоловік не має свого житла. Зараз мешкає у сім’ї, яка колись його забирала з інтернату.

«Переповнюють мене емоції, тому що не мати де жити, а зараз тобі кажуть: «Віктор вибирай жеребкування». І я вибираю 22 квартиру. Дуже великі емоції – це справді радість», – поділився Віктор.

Усі квартири однакової площі, вони вже готові до заселення. Залишилось під’єднати газ, облаштувати подвір’я та дорогу до будинку.

«Цей будинок збудований з високоякісних матеріалів. Тут застосована монолітно-каркасна система будівництва. Він має систему колоно-перекриття, яке забезпечує найкращу якість: рівні підлоги та стелі», – додає директор підрядної будівельної компанії Максим Потюк.

Проект житлового комплексу для атовців передбачав чотири будинки. Однак наразі грошей вистачило лише на один.

«По наступних будинках пропонується здійснити фінансування як кооперативу теж з учасників АТО. Ведуться, скажемо, певні роботи для того, щоб цей кооператив створити і залучити кошти в тому числі і кредитні ресурси, які можуть бути надані чи з бюджету державного, чи з бюджету міста, чи області», – повідомив директор ЛКП «Рембуд» Віктор Писаренко.

Тепер комісія житлових питань міськвиконкому має ще затвердити списки сімей, які обрали квартири. І далі – видадуть ордери.