46-річного мешканця Львівщини госпіталізували до лікарні з лептоспірозом

logo


10 серпня до Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували 46-річного мешканця Миколаївського району з підозрою на лептоспіроз. У вівторок, 13 серпня, діагноз – лептоспіроз – підтверджений лабораторно, – повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

«Чоловік проживає у с. Черниця Миколаївського району. Захворів 6 серпня, а по допомогу до лікарів звернувся 10 серпня. Він скаржився на біль у м’язах, підвищену температуру, у нього пожовтіли склери, тож лікарі «швидкої» настояли на його госпіталізації до інфекційної лікарні. 13 серпня результати лабораторних досліджень підтвердили, що у чоловіка – лептоспіроз», – каже Ірина Куліш.

Лікарі оцінюють стан хворого як середньої важкості. Захворювання уразило печінку, нирки.

Пацієнт розповів лікарям, що за два тижні до захворювання прибирав у сараї і бачив там щурів.

Від початку року це вже 11 випадок захворювання на лептоспіроз, один випадок був летальний, помер 54-річний львів’янин. Лікарі кажуть, що у вересні, коли люди вийдуть на городи, таких випадків може побільшати, бо там буже багато гризунів. Селяни не звикли працювати у рукавицях. Особливо після дощів, бо у вологому грунті лептоспіри (збудники лептоспірозу) зберігаються 270 днів.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. Аби уникнути захворювання, лікарі радять під час роботи з землею одягати рукавиці, частіше мити руки і боротися з гризунами у дубинку та господарстві.