7 речей про Львів. Найважливіше за тиждень

logo


Тиждень, що минув, був багатим на події та новини. Tvoemisto.tv пропонує пригадати, чим запам’ятався львів’янам період з 6 по 12 листопада.фото: Senfil.net

фото: Senfil.net

CityLife

У ЛЬВОВІ ВСТАНОВЛЯТЬ КАМЕРИ, ЯКІ ЗЧИТУЮТЬ НОМЕРИ АВТО. ПЕРЕЛІК ВУЛИЦЬ. У Львові у тестовому режимі запрацювали перші камери відеоспостереження, які мають функцію зчитування та розпізнавання номерів авто.

ОБЛАВА НА КРИВІЙ ЛИПІ: У ВІЙСЬККОМАТІ РОЗПОВІЛИ ДЕТАЛІ ОПЕРАЦІЇ «МІГРАНТ». Представники військових комісаріатів Львова прибули за повідомленням поліції, яка під час перевірки документів виявила осіб, що внесені до списку тих, хто ухиляється від призову на строкову службу.

ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ВЛАДИКА АНДРІЙ САПЕЛЯК. Один із творців згромадження отців-салезіян в Україні помер на 98-у році життя.

БЮДЖЕТ ЛЬВОВА НА 2018-Й РІК ПРОПОНУЮТЬ НА РІВНІ 6,8 МЛРД ГРН. Виконком міської ради затвердив основні показники міської скарбниці на наступний рік.

ШКОЛИ ЛЬВОВА ОБЛАДНАЮТЬ КАМЕРАМИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ. Обладнання планують встановити через пограбування у школах Львова.

Транспорт

У ЛЬВІВСЬКОМУ ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТІ ХОЧУТЬ ЗМІНИТИ СИСТЕМУ ОПАЛЕННЯ. Трамваї і тролейбуси у Львові планують поступово перевести на калориферну систему обігріву.

ПРОЇЗД У МАРШРУТКАХ ЛЬВОВА МОЖЕ ПОДОРОЖЧАТИ. У Львові планують переглянути та збільшити тариф на проїзд у маршрутках.

ЧЕРЕЗ ЛЬВІВ КУРСУВАТИМЕ ПОТЯГ ДО ЯРЕМЧІ ТА ПЕРЕМИШЛЯ. РОЗКЛАД. Із 10 грудня почне курсувати двогрупний пасажирський поїзд з Одеси до Перемишля та Яремчі з розчепленням вагонів у Львові.

НА ЛЬВІВСЬКИХ МАРШРУТКАХ СТАВСЯ ГЛОБАЛЬНИЙ ЗБІЙ GPS. ОНОВЛЕНО. 9-го листопада сталася поломка у провайдера OVH, до якого підключені GPS-трекери і система навігації транспортних засобів міста Львова.

Ремонт, будівництво та реставрація

У ЛЬВОВІ ПОГОДИЛИ ПРОЕКТУВАННЯ ШКОЛИ, КАПЛИЦІ ТА ЖИТЛОВОГО КОМПЛЕКСУ. Виконком Львівської міської ради ухвалив низку містобудівних умов та обмежень.

МІСЬКА РАДА ПОГОДИТЬ ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТУВАННЯ СМІТТЄПЕРЕРОБНОГО ЗАВОДУ ДО КІНЦЯ ГРУДНЯ. У Львові віддають перевагу будівництву заводу з механіко-біологічної переробки, проте екологи не погоджуються.

РЕМОНТ ДОРОГИ ЛЬВІВ-ТЕРНОПІЛЬ: КОЛИ ЗАВЕРШАТЬСЯ РОБОТИ. На автодорозі залишилося покласти верхній шар асфальту.

Реформи, освіта та бізнес

В УКРАЇНІ ВВЕДУТЬ ПЕНЮ ЗА ЗАПІЗНЕННЯ ВИПЛАТИ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ. Верховна Рада України ухвалила закон «Про житлово-комунальні послуги».

У ЛЬВОВІ НЕ ПРИЙМАЮТЬ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОБЛАШТУВАННЯ КВАРТИР НА ГОРИЩАХ. Горища, підвали, сходові клітки є спільною власністю і їх не можна приватизувати.

В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ВИДАВАТИ ПЕРШІ ВОДІЙСЬКІ ПРАВА НА ДВА РОКИ. Відповідні матеріали МВС підготувало до засідання Кабінету міністрів, присвяченого посиленню безпеки дорожнього руху.

Соціальні проекти, цікавинки, благодійність

У ЛЬВОВІ ПРОПОНУЮТЬ ОБЛАШТУВАТИ 10 ГРОМАДСЬКИХ ПРОСТОРІВ. ВІЗУАЛІЗАЦІЯ. «Твоє місто» продовжує знайомити з проектами, які претендують на фінансування з Бюджету участі. Нині це 10 культурних ініціатив, завдяки яким у Львові можуть з’явитися нові громадські простори та креативні хаби.

НА ЛЬВІВЩИНІ ЗНАЙШЛИ ПОХОВАЛЬНІ ПАМ’ЯТКИ ГЕРМАНЦІВ І-ІІ СТОЛІТТЯ. Пам’ятки представлять в «Історико-краєзнавчому музеї» у Винниках.

ЧАСНИК НЕ ДОПОМОЖЕ. ЛЬВІВ’ЯНАМ РОЗПОВІЛИ, ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ГРИПУ ТА ГРВІ. Як захиститися від інфекції та що потрібно робити, коли ви вже захворіли, розповіли працівники департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

ДЕ У ЛЬВОВІ НАЙАКТИВНІШЕ ЇЗДЯТЬ НА ВЕЛОСИПЕДІ. ІНТЕРАКТИВНА МАПА. Львів’яни та мешканці інших міст можуть переглянути в режимі онлайн найнасиченіші рухом магістралі та локації у своїх населених пунктах.

У ЛЬВОВІ ШУКАЮТЬ ПОМІЧНИКІВ МИКОЛАЯ. ДЕТАЛІ. МГО «Академія Української Молоді» розпочала набір волонтерів на благодійну акцію «Миколай про тебе не забуде!».

Спецпроекти та спецтеми «Твого міста»

40% ЛЬВОВА. ЩО РОБИТИ З ЛЬВІВСЬКИМИ ПРОМЗОНАМИ. У Львові планують ревіталізувати півтора десятка промислових об’єктів. Проте асистентка кафедри містобудування «Львівської політехніки» Ярина Сеньковська, яка досліджує реструктуризацію промислових територій в українських та європейських містах, застерігає від поспішного та хаотичного освоєння колишніх заводів і фабрик.

НАДРУКУЙ СОБІ ЩО ЗАВГОДНО. НАВІЩО ПОТРІБНІ 3D-ПРИНТЕРИ У ШКОЛАХ. Для львівських шкіл закупили 38 3D-принтерів. Розповідаємо, як ця дорога й непроста техніка використовується там, де її вже опанували.

ЯК ПРАЦЮЄ ПІДПРИЄМСТВО, ЯКЕ ПОВЕРТАЄ ПРОМИСЛОВУ КУЛЬТУРУ НА ЛЬВІВЩИНУ. Як завод Fujikura на Львівщині став прикладом для майбутніх переговорів з інвесторами і чому тут радо зустрічають людей з інвалідністю.

НИРКИ ЛЬВОВА. ФОТОРЕПОРТАЖ ІЗ ОЧИСНИХ СПОРУД «ЛЬВІВВОДОКАНАЛУ». Споруди та обладнання, які очищують стічні води Львова перед скиданням до Полтви, працюють без заміни вже понад півстоліття.

ПОЛІЦІЄЮ ДІТЕЙ НЕ ЛЯКАЮТЬ – ЦЕ ВЖЕ ДОБРЕ». ЩО НЕ ТАК ІЗ БЕЗПЕКОЮ ЛЬВОВА. «Неправда, що ми не працюємо», – кажуть у поліції. Проте визнають, що львів’яни мають підстави бути незадоволеними рівнем безпеки в місті. Чому так і що з цим робити?

ЗА ОКЕАН І НАЗАД. ЯК КНИГОЗБІРНІ З ДІАСПОРИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ В УКРАЇНУ. Бібліотеки українців, які емігрували за океан, повертаються на батьківщину через десятки років.

ПОЧАТИ БІЗНЕС В УНІВЕРСИТЕТІ: ЯК СТУДЕНТІВ У ЛЬВОВІ ВЧАТЬ ЗАПУСКАТИ СТАРТАПИ. Вже втретє у Львові запустили єдину безкоштовну школу для стартаперів, де студенти мають можливість послухати успішних підприємців, відчути життя стартапера “з середини” та сформувати свою бізнес-ідею. Tvoemisto.tv, вже традиційно, простежило за тим, як це функціонує на практиці: коли тебе навчають і допомагають втілити свою стартап-ідею. У спецпроекті #Let’sStartup! публікуватимемо матеріали про те, як студенти використовують знання Startup School University Edition та ознайомимо з найцікавішими.

Точка зору: колонки

ЗАХИСТИТИ ПІТБУЛЯ ВІД ІДІОТА. ЧОМУ ПОТРІБЕН ПСИХІАТРИЧНИЙ ОГЛЯД ПОТЕНЦІЙНИХ ВЛАСНИКІВ СОБАК. Зоозахисник Ігор Сайко пояснює, чому охочий купити такого собаку повинен мати не лише довідку від кінолога, а й від психіатра.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ПО-АМЕРИКАНСЬКИ: ЧОМУ ПОВЧИТИСЬ УКРАЇНІ У США. Власник та директор Інституту проектування «Комфортбуд» Андрій Вишневський після поїздки в США розповідає, чому потрібно приділяти більше уваги енергоефективності громадських, комерційних та житлових будівель та в чому полягає відмінність між Україною та США в галузі енергоефективності.

КОНКУРС ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ НЕ МАЄ БУТИ БИТВОЮ ШКІЛ І ДИТСАДКІВ. Автор одного з проектів-переможців торішнього конкурсу громадського бюджету Юрій Тер-Арутюнян пропонує виділити в окрему категорію проекти закладів освіти та вдосконалити механізм голосування, щоб запобігти використанню адмінресурсу.

ЧОМУ ПОЛЮВАННЯ НА УХИЛЬНИКІВ НЕ ДАЄ БАЖАНОГО ЕФЕКТУ. Про те, чому була порушена процедура вручення повісток під час так званої облави на осіб призовного віку у Львові, та про те, як без особливого примусу залучити українців до служби в армії, розмірковує правозахисник та адвокат Андрій Петришин.

ФЕЙКИ З «КРИВОЇ ЛИПИ» АБО ЯК ВІДРІЗНИТИ ЗЕРНО ВІД ПОЛОВИ. Як можна дізнатись про подію за кілька годин до того, як вона трапилась, та чому життєво необхідно перевіряти інформацію.