7 українських електронних гуртів, від яких ви будете в захваті

logo


Фото: Анна Бобирєва

“Cape Cod” ‒ електронний проект засновника лейблу “Kiev House” Максима Сикаленка у якому він відмежовується від узагальненого клейма “хаус”, та розкриває набагато більше граней електроніки. У його музиці нашаровано безліч інших музичних стилів: техно, соул, джаз, альтернатива 1990-х. Музикант по праву вважається одним з найпрогресивніших українських артистів. Звуки, які створює Максим, звучать дуже фірмово: з одного боку видно дбайливу роботу зі спадщиною хаус-продюсерів 80-х і 90-х, з іншого боку ‒ відчувається, що продукт дуже сучасний. Відчуття того, що ти слухаєш фірму типу Маршалла Джефферсона або Френкі Наклза, не покидає тебе.

В одному з інтерв’ю співак Іван Дорн сказав про “Cape Cod”: “Мені завжди подобалися могутні особистості, від яких віяло природною скромністю за кілометр. Макса з “Cape Cod” я саме до таких і відношу. Його музика ‒ це гармата, що стріляє на перспективу не тільки “Cape Cod”, а й усього майбутнього музичного покоління України. У його скромній поставі, опущеній голові, акуратності рухів і спокійному голосі відчувається настільки глибока і професійна музична особистість, що ним може надихатися не тільки наша країна, а й весь захід”.

DZ’OB

Фото: Максим Тимофеев

Для України унікальність колективу “DZ’OB” неможливо заперечити, адже вони поєднують техно з авангардною академічною музикою, також це єдиний український гурт, який працює в жанрі електроакустичного IDM (інтелектуальна танцювальна музика). Їх музика є досить складною та насиченою, вони використовують скрипку, альт, фагот, віолончель, кларнет, гобой і електроніку, що вказує на те, що кожен з семи учасників – меломан, який не визнає кордонів і з легкістю ставиться до синтезу жанрів. Завдяки творчості “DZ’OB”, можна сподіватися, що зовсім скоро техно, драм-енд-бейс увійдуть у великі зали філармоній, а гості нічних клубів перестануть дивуватися фаготу чи гобою, адже музиканти вже відіграли концерти на майданчиках, які, на перший погляд, складно поєднуються, як от київський клуб “Closer” чи Дніпропетровська філармонія.

На звучання “DZ’OB”, великий вплив мала андеграундна культура Дніпра кінця 90-х. Про це в одному з інтервʼю розповідає звукорежисер гурту, електронний музикант, до слова, єдиний з семи музикантів в гурті без консерваторської освіти, Максим Андрух: “Дніпро на рубежі 90-х і 2000-х було просякнуте техногенним духом, драм-н-бейс-рух був досить потужним, пройти повз було нереально. Квінтесенцією IDM, D’n’B, BreakCore, breakbeat jungle, Ambient музики в середині 90-х став напрямок Drill’n’Bass – багато в чому завдяки таким виконавцям, як “Aphex Twin”, “Squarepusher”, “Amon Tobin” з їх складним програмуванням, ламаними та дуже різноманітними ритмами й при цьому красивим мелодизмом і атмосферою. Але, якщо копнути глибше, наше коріння росте з академічної та джазової музики, представників якої можна перераховувати дуже довго”.

Читайте також: Що сталося із львівськими рок-гуртами “нульових”

Zapaska