8 березня учасники Феміністичного маршу у Львові вимагатимуть захисту від ґвалтувань, свободи та безпеки

logo


image

8 березня, у День захисту прав жінок, о 13:00 на площі Ринок у Львові пройде Феміністичний марш, який організовує ГО “Центр “Жіночі перспективи”.

Організатори маршу вимагатимуть свободи та безпеки, пише Dailylviv.

В анонсі події написано, що вони вимагатимуть від держави захисту від гендернозумовленого насильства. Організатори стверджують, що доступ до притулків дуже ускладнений, вжиті державою заходи у більшості випадків не попереджають повторне насильство і дім часто залишається небезпечним місцем для жінок.

“Досить говорити про безпеку та збільшувати кількість силовиків, тоді коли жінок ґвалтують вдома і на вулицях, а кількість закритих поліцією справ перевищує кількість справ, переданих до суду.

Досить робити спроби збільшити контроль за тим коли, скільки і від кого жінкам народжувати чи ні у той час, коли виплати самотнім матерям, які не працюють, зараз недоступні, а місць у дитячих садочках критично бракує!

Досить не помічати жінок, права яких нехтуються особливо цинічно: самотні матері та жінки пенсійного віку, жінки з інвалідністю, безхатьки, внутрішньо переміщені, безробітні, жінки з сільських місцевостей, мігрантки, в тому числі трудові мігрантки, ромки, жінки з різними розладами здоров’я, багатодітні жінки та інші жінки з вразливих груп!

Досить вирішувати проблеми адекватного соціального забезпечення, догляду за хворими та дітьми, за рахунок безоплатної доглядової та репродуктивної праці жінок!

Досить не помічати напади зі сторони антигендерних та праворадикальних груп на правозахисниць та фемактивісток!Ми вимагаємо, щоб держава відповідально ставилася до належного забезпечення прав жінок!” – йдеться в анонсі маршу.