8 територій на Львівщині включили в європейську Смарагдову мережу, – КАРТА

logo


На початку грудня 106 нових українських територій, що еквівалентні 1,5 мільйона гектарів, включили до Смарагдової мережі. Охорона дикої природи в Україні стала можливою після тижневого засідання сторін Бернської конвенції, за результатами якого під охороною опинилося 8 територій з Львівської області.

Як повідомили у ГО “Українська природоохоронна група”, включення нових територій до Смарагдової мережі Європи є дуже значущим, бо в ЄС ці зони називаються територіями мережі Natura 2000 і фінансуються з бюджету Співдружності, а також охороняються з метою збереження. Що стосується України – це природні долини річок, степові балки й цінні лісові масиви в різних областях. Відбирали їх 60 науковців з України та Польщі упродовж 2 років.

До цього перелік Смарагдових територій України оновлювали у 2016 році та включили туди вже відомі заповідники та національні природні парки, загальною площею 5,8 млн га (9% площі суходолу нашої держави), а також водосховища Дніпровського каскаду. Завдяки Смарагдовій мережі вдалося захистити полонину Боржава від будівництва вітрової електростанції.

Нові території ж є долинами річок, комплексами степових балок, боліт, дикими природними каньйонами, які здебільшого не мали охоронного статусу. Особливо це стосується територій на Сумщині, Львівщині, Кіровоградщині та в Криму, а також на Донеччині, Луганщині, Полтавщині та Харківщині.

Якщо говорити про Львівську область, то тепер під захистом долини річкок Вігор, Вирва, Стрв’яж, Опір, Стир, Дністер, долина річки Полтва між Новим Яричевом та Кам’янка-Бузькою, а також канали й прилеглі до них ділянки в районі міста Броди.

річка ВирвавігорСтрийОпірСтрвяжДністерБродівські каналиПолтва

Нагадаємо, у Львові пропонують облаштувати туристичний спуск до Полтви у центрі міста.

Джерело: ГО “Українська природоохоронна група”