Адамик запропонував ввести у дію дві когенераційні установки, які закупили у 2008 році

logo


Адамик запропонував ввести у дію дві когенераційні установки, які закупили у 2008 році

Львівтеплоенерго не проти, але на це потрібно відшукати 8,74 мільйона гривень.

Депутат Львівської міськради Петро Адамик запропонував внести у проєкт Програми влаштування газопоршневих когенераційних установок модернізацію та введення в дію двох когенераційних установок(КГУ), які закупила влада Львова ще у 2008 році, але до цього часу так і не ввела у дію.

Про це він повідомив сьогодні на засіданні комісії фінансів та висловив переконання у тому, що чиновники здатні відшукати 9 мільйонів гривень в бюджеті міста задля цього. 

Петро Адамик розповів, що до нього з тим питанням звернувся колишній депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк. Він повідомив, що у  2008 році Львів закупив дві когенераційні установки загальною потужністю 1 МВт,які мали встановити у котельні “Залізничтеплоенерго” Рясному. Проте їх так і не встановили.

У 2013 році з’ясувалося, що установки не використовувалися, оскільки тодішнє керівництво закупило агрегати, які розраховані не на той тиск газу, що потрібен. За це ніхто з них так і не був покараний.

Петро Адамик поцікавився у виконавчої влади Львова долею цих двох КГУ. 

Чиновники підтвердили наявність тепер вже у “Львівтеплоенерго” двох когенераційних установок Caterpillar віком 15років та сумарною електричною потужністю 1 МВт.  

“Ці установки до цього часу не змонтували та належним чином не укомплектували. Необхідна сума коштів для завершення комплектації даних установок та їхнього ремонту становить 200 тисяч євро або 8,74 мільйона гривень”, – пояснив Адамик. 

З відповіді на депутатське звернення також очевидно, що “Львівтеплоенерго” зацікавлене у монтажу цих двох КГУ фірми Caterpillar. Водночас наразі пріоритетним для підприємства є введення новихКГУ, оскільки вони укомплектовані та перебувають на гарантійному терміні.

“Щодо нових КГУ, то чиновники пояснили, що “Львівтеплоенерго” реалізує проєкти зі встановлення восьми нових КГУ, які передали підприємству згідно з Меморандумом про взаємопорозуміння щодо залучення та використання міжнародної технічної допомоги для реалізації в Україні Програми “Проєкту енергетичної безпеки”, що фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID)”, – зазначив депутат. 

Нові  КГУвстановлять на восьми теплогенеруючих об’єктах підприємства. Сумарна електрична потужність установок становить 3,6 МВт, теплова – 4,3 МВт. Електрична потужність цих КГУ підбиралась із розрахунку забезпечення насамперед власних потреб теплогенеруючих об’єктів.

Нагадаємо, що Варіанти повідомляли про те, що Львівтеплоенерго планує витратити на встановлення газопоршневих когенераційнихустановок 654 мільйони гривень. 

Програму влаштування газопоршневих когенераційних установок розглядатимуть на сесії Львівської міськради завтра, 4 липня.