АМКУ оштрафував «Львівтеплоенерго» і «Київтеплоенерго» за загальну суму понад мільйон гривень

logo


14 листопада, 2023, 18:15

АМКУ оштрафував «Львівтеплоенерго» і «Київтеплоенерго» на загальну суму понад мільйон гривень

©
ukviz.ru

Антимонопольний комітет України оштрафував два комунальні підприємства – «Львівтеплоенерго» та «Київтеплоенерго» – на понад мільйон гривень. Таке рішення було прийнято 14 листопада на засіданнях тимчасових адміністративних колегій, повідомив у Facebook голова АМКУ Павло Кириленко.

“У різні періоди
(починаючи з 2018-го) ці два КП припускалися ідентичних порушень: зобов’язували споживачів отримувати технічні умови та технічні рішення для встановлення лічильників – вузлів обліку теплової енергії. Тимчасові адміністративні колегії, які окремо розглядали справи по «Львівтеплоенерго» та «Київтеплоенерго», на своїх засіданнях дійшли однакових висновків: встановили і довели факти порушень та оштрафували підприємства”, – написав Кириленко.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

«Львівтеплоенерго» має сплатити до держбюджету 550 тисяч гривень, «Київтеплоенерго» – 502 тис. грн. Голова АМКУ  зауважив, що при визначенні розмірів штрафів було враховано, що підприємства є об’єктами критичної інфраструктури. Крім того, суми штрафів є співрозмірними із вигодами, які вони отримали. Втім, суб’єкти природних монополій у своїх діях мають керуватися чинним законодавством та дбати про дотримання інтересів
споживачів – ця позиція Антимонопольний комітет України була і залишається незмінною, додав голова АМКУ.

Раніше повідомлялося, що у серпні 2021 року до АМКУ почали надходити численні звернення киян щодо нарахування їм у платіжках КП “Київтеплоенерго” додаткових сум за минулий період, підставою для чого, начебто, стали рекомендації АМКУ. При чому
перерахування у цих платіжках відбувалося переважно у бік збільшення та без належного обґрунтування підстав для цього. Новий рядок –  платіж за ФСГ (функціонування системи гарячого водопостачання будинку). Це оплата теплової енергії, яку будинок споживає для роботи внутрішньої системи гарячого водопостачання та рушникосушарок.

Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку