Андрію Садовому та Максиму Козицькому запропонували підписати кодекс поведінки на виборах

logo


image

Громадянська мережа “ОПОРА” скерувала міському голові Львова Андрію Садовому та очільнику Львівської обласної державної адміністрації Максиму Козицькому лист з пропозицією підписати “Кодекс поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу” та дотримуватись його під час місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня.

Про це інформує ГМ “ОПОРА”.

Ініціатива ОПОРИ викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців органів влади та місцевого самоврядування під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративного ресурсу. Так, наприклад, Виборчий кодекс України забороняє посадовцям агітувати в робочий час, за умови, що вони не є кандидатами. Але от питання використання публічних фінансів в інтересах певних кандидатів та партій жодним чином не врегульовані. Тому при фіксації цілої низки способів зловживання адміністративним ресурсом спостерігачі змушені керуватися лише міжнародними стандартами, а не українським законодавством.

“Наша організація впевнена, що міські голови, очільники областей, як ніхто інший, зацікавлені у проведенні у своїх містах чесних та демократичних виборів. Оскільки саме вони живуть у громадах, щоденно спілкуються з мешканцями міста та працюють над вирішенням низки питань місцевого значення. Зловживання адміністративним ресурсом може завдати значних репутаційних втрат та підірвати довіру громадськості міста до всіх ініціатив міського голови та міської  ради, навіть якщо вони будуть мати добрі наміри.

Кодекс, який пропонує підписати ОПОРА, містить основні етичні вимоги до поведінки посадових осіб та державних службовців з метою уникнення дій, що можуть класифікуватися як зловживання 5 типами адмінресурсу: кадровим і матеріальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медійним. Наприклад, використання службової інформації в політичних цілях; тиск на кандидатів чи представників партій; залучення підлеглих до передвиборчої агітації; використання офіційних заходів, пов’язаних з виконанням  службових повноважень для виборчих цілей тощо.

Ми сподіваємося, що міський голова Львова Андрій Садовий та очільник Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький підтримає таку ініціативу та підпише Кодекс. У разі як підписання, так і не підписання цього документа, наша організація буде моніторити роботу очільника міста та керівника області, інформуватиме суспільство та ЗМІ, якщо у його діях будуть ознаки адмінресурсу та інших порушень”,- йдеться в повідомленні.

З текстом Кодексу можна ознайомитися на сайті Громадянської мережі ОПОРА за таким посиланням: https://cutt.ly/AfiqtgG.

У Львові розповіли про монополію парламентських партій у розподілі керівників ТВК.

Фальстарт: представник ОПОРА розповів, хто найбільше згрішив із передчасною агітацією на Львівщині.