Артилеристи першими підтримали незалежність

logo
63486_artileristi_pershimi_pidtrimali_nezalezhn.jpeg


Богдан КУШНІР.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій відвідав Львівщину

Зустріч із військовослужбовцями 15-го реактивного артилерійського полку в місті Дрогобич — глибоко символічна. Цей підрозділ одним з перших підтримав нашу незалежність і 24 серпня 1991 року був підпорядкований Верховній Раді України. За підсумками бойової та фізичної підготовки полк визнавали кращою військовою частиною оперативного командування та Збройних Сил України. При виконанні бойових стрільб на полігоні «Чауда» артилеристи завжди отримували оцінки «добре» і «відмінно».

На емблемі цього підрозділу зображено щит і голову дракона, що розміщені на тлі схрещених гарматних стволів та увінчані Державним гербом України. Голова дракона уособлює потужність реактивної системи залпового вогню «Смерч» — найгрізнішої у Збройних Сил України, і саме ця зброя довірена військовослужбовцям 15-го артилерійського полку.

Командир 15-го реактивного артилерійського полку полковник Григорій Дем’янчик та Голова Верховної Ради Андрій Парубій оглядають військову техніку.

Військова частина А 1108 (15-й реактивний артилерійський полк).

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Особовий склад підрозділу виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції на сході країни. У 2015 році під час обстрілу колони під Георгіївкою загинув сержант-контрактник Юрій Комар.

Останніми роками полком командує полковник Григорій Дем’янчик, випускник Хмельницького вищого артилерійського училища. Реактивні батареї підрозділу, оснащені ракетами «Смерч», постійно перебували в епіцентрі бойових дій — прикривали кордон та безпосередньо воювали. Підрозділ мусив постійно маневрувати, міняти місце дислокації, щоб не зазнати удару у відповідь.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відзначив, що 15-й реактивний артилерійський полк відіграє дуже важливу роль для обороноздатності країни. Завдяки таким підрозділам Україна має достатньо сил, щоб зупинити ворога. Дуже важливо підняти бойових дух військовослужбовців та дати їм відчути, що про армію піклуються.

За період проведення АТО полк неодноразово відзначало командування, а шість військовослужбовців за вогневу підтримку десантників в Донецькому аеропорту нагороджені орденами Богдана Хмельницького та «За мужність».

Голова Верховної Ради Андрій Парубій та голова Львівської обласної ради Олександр Ганушин оглянули військову техніку підрозділу та вручили воїнам нагороди і подарунки.

На Львівщині обласна та районні ради піклуються про військові частини. Виділяють кошти з місцевих бюджетів, забезпечують всім необхідним. У розпалі боїв на сході для офіцерів полку закупили планшети для наведення на ціль, бо розуміли, що артилерія може вирішити не лише локальну операцію, а й здійснити перелом у війні.

Командир полку полковник Григорій Дем’янчик подякував за підтримку і запевнив, що у військовослужбовців високий бойових дух і вони зможуть виконати поставлені перед ними завдання.

Андрій Парубій також розповів про законопроекти, які прийняті для підвищення обороноздатності країни. Один з найбільш вдалих — про Сили спеціальних операцій. Якщо б він був прийнятий раніше, то ворога зупинили б ще на початку війни.

«Не має значення, до якої фракції належать народні депутати, коли йдеться про безпеку, всі рішення приймаються одностайно», — наголосив він. — А про вибори на Донбасі передчасно говорити, навіть вести дискусії, поки там російські війська атакують наші позиції. Це була б дискредитація демократичних процесів. Зараз важливо захистити наші рубежі, продовжити міжнародні санкції й лише після виведення чужих військ можна дискутувати».

Під час робочої поїздки Голова Верховної Ради Андрій Парубій у Дрогобицькій міській раді зустрівся з керівниками навколишніх районів та міст.

Львівська область.

 


А поділитися?