Аудіогіди та інтерактивні експонати: у селі на Львівщині оновлять музейний простір

logo


У селі Підгайчики, що на Золочівщині, автори проєкту виграли майже мільйон гривень від УКФ на оновлення музейно-культурного простору. За гроші фонду експозицію музею, який у 2019 році створили місцеві ентузіасти, доповнять та зроблять інтерактивною. Про те, що можна буде побачити в музеї Суспільному розповів співзасновник простору Станіслав Клосовський.

У селі Підгайчики Львівської області проживає майже 600 жителів. Два роки тому місцеві мешканці заснували у селі музей та наповнили його експонатами. Невдовзі — створили проєкт культурного простору “На Унтервалю”. Він став одним із переможців фонду.

“Унтервальден — це німецька колонія, яка існувала на цій території з 1784 до 1939 року. Прості люди спрощували назви, важко їм було казати назву Унтервальден, тож вони казали Унтерваль”, — каже співзасновник простору Станіслав Клосовський.

Бренд музейно-культурного просторуСуспільне Львів

Бренд музейно-культурного простору

Музейний простір буде присвячений історії місцевого українського, німецького, польського та єврейського населення 30-х років минулого століття, коли Підгайчики були мультикультурним селом. Ідею вирішили реалізувати, щоб привернути інтерес до локальної історії.

“Найважче донести людям всім навколо, що це наша історія, це треба берегти, розвивати. Бо всі люблять історію десь в Європі, десь там, незрозуміло де. Але ж нас оточує так багато того, чого ми не знаємо! Деколи ми цього і не хочемо знати”, — каже співзасновниця проєкту Христина Бурич.

Експонати музею у ПідгайчикахСуспільне Львів

Експонати музею у Підгайчиках

На втілення проєкту Український культурний фонд виділив 890 тисяч гривень. Ці гроші витратять на оновлення експозиції, технічне оснащення та промоцію. За словами Станіслава Клосовського, замість класичного музею з виставкою предметів, у селі планують створити сучасний культурний простір.

“Один із наших експонатів – це є церковна шафа. У ній плануємо зробити такий інтерактивний простір, тобто ви можете її відкрити, залізти всередину, включити собі настільну лампу і переглянути фотографії, які були зроблені в нашому селі”,— додає співзасновник проєкту.

Церковна шафаСуспільне Львів

Церковна шафа

Загалом для “Унтервалю” зібрали майже сотню експонатів. Зараз для них готують приміщення та роблять ремонт. Оновлений простір планують відкрити на початку жовтня. До того часу також мають запустити аудіогід музеєм та селом трьома мовами: англійською, українською та німецькою.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону