Балетна трупа Львівської національної опери завершила успішні гастролі Тайванем

logo


Балетне мистецтво об’єднує континенти!

Впродовж січня 2024 року балетна трупа Львівської національної опери вперше гастролювала Тайванем – країною, яка хоч і далека за культурою та традиціями, відмінна за своєю історією, втім дуже близька Україні за духом.

Про це пише Четвертастудія з посиланням на Львівську національну оперу.

Духом любові до своєї країни та готовності захищати її в разі потреби. Відтак приїзд української балетної трупи викликав неабиякий ажіотаж серед жителів республіки.

Гастролі тривали три тижні та охопили дев’ять виступів у найбільших містах Тайваню з населенням понад 2 мільйони осіб: столицю – Тайбей, а також Гаосюн і Тайчжун.

Виступала балетна трупа Львівської національної опери із одним з найвідоміших зразків класичногорепертуару – балетом “Жізель” Адольфа Адана. Його сюжет розповідає про щиру історію кохання, сповнену пристрасті, зради, містики та милосердя.

Тур стартував зі столиці республіки – Тайванського Національного театру та концертного залу у Тайбеї, збудованого у 1987 році. Важливість цієї будівлі для республіки складно переоцінити, адже розташована вона на площі Свободи неподалік від Офісу Президента, Національної бібліотеки, Національного музею Тайваню та 228-го Меморіального парку миру. Цейтеатр є одним із двох перших великих об’єктів сучасного сценічного професійного мистецтва Тайваню.

У Тайбеї балетна трупа представила 4 покази вистави “Жізель” впродовж 5-7 січня.

Знаково, що дебютний виступ українців особисто відвідав Міністр закордонних справ Тайваню Джошуа Ву (Joshua Wu). Міністра також супроводжували віцеміністр закордонних справ Ремус Чен Лі-куо (Remus Chen Li-kuo) та їх дружини. Згодом Міністерство закордонних справ Тайваню на своїй офіційній сторінці у Twitterопублікувало допис від його імені: “Українські артисти виконали балет “Жізель” у Тайвані. Ми зворушені виступом світового класу! І я мав честь привітати танцівників особисто, щоб стати свідком їх сильного духу. Show must go on, а ми всі маємо продовжувати підтримувати Україну!”

Наступною локацією стало місто Гаосюн, зокрема Національний центр мистецтв. Цей шедевр сучасної архітектури, відомий також як Вейвуїн, є найбільшим культурним об’єктом Тайваню, найбільшим у світі театромвиконавського мистецтва під одним дахом і першою виставковою залою національного рівня на півдні Тайваню. Відкритий він був у 2018 році, а його загальна площа становить 3,3 гектара.

Балетна трупа представила там два покази балету “Жізель”, які відбулися 14 січня.

Провідний соліст балету Львівської національної опери Арсен Марусенко, який виконував роль Альберта, в інтерв’ю тайванським журналістам зазначив: «Своєю творчістю ми хочемо висловити вдячність Збройним силам України тапоказати світу культурний розвиток і внесок України» (Focus Taiwan: Українська балетна трупа представить «Жізель» у Тайвані). Також про реалії, в яких зараз живуть українці та як працює балет зокрема розповіла провідна солістка Анастасія Бондар, виконавиця ролі Жізель. Її пряму мову цитує видання “Taiwan Today”: “…Після початку російського вторгнення, в разі оголошення повітряної тривоги, артистам балету іноді доводилося репетирувати у бомбосховищі. Попри те, що ситуація в Україні й досізалишається неспокійною та небезпечною, балетній трупі вдалося зберегти розпорядок репетицій та щотижневих вистав”.

Третім місцем, де виступила балетна трупа Львівської національної опери, був Тайчжунський національний театр.

Він є сучасною театральною спорудою із трьома глядацькими залами, найбільший з яких розрахований на 2000 глядачів. Його загальна площа якого становить 58 тис. кв. м. Театр було офіційно відкрито у 2016 році, зараз він є одним з найбільших культурних осередківТайваню.

У цьому місті балетна трупа зі Львова представила три останні вистави впродовж 20 та 21 січня. Виступи українців супроводжував Гімн України та підняття нашого Державного Прапора. Крім того, кожна подія за участі балету Львівської національної опери збирала тисячі охочих побачити “Жізель” у виконанні українців.

Після кожного виступу вдячна публіка довго не відпускала артистів зі сцени, даруючи гучні овації. Знаковим виявилося також те, наскільки значну увагу привернули цігастролі. Про це свідчать десятки згадок у ЗМІ та соцмережах, таких як Facebook, YouTube, Instagram та Twitter.

Водночас про виступи балетної трупи були опубліковані новини не лише у тайванських мас-медіа. Моніторинг та відстеження публікацій засвідчили те, що про гастролі балетної трупи Львівської національної опери писали видання В’єтнаму, Саудівської Аравії, Таїланду, Гонконгу, а також офіційні сторінки дипломатичних представництв інших держав, зокрема Посольство Тайваню при СвятомуПрестолі (Ватикан).

Крім того, новина про приїзд балетної трупи Львівської національної опери у Тайвань зацікавила провідні видання республіки, а також великі новинні ЗМІ азійського регіону, що є надзвичайно цінним для популяризації українського балетного мистецтва у світі.

Зокрема згадки про виступи українського балету опубліковані у Taiwan Today, Taiwan News, Formosa News, Focus Taiwan, FTV News, New Tang Dynasty Television, China Times, New Tang Dynasty Television, BNN Breaking,Youth Daily News, Tramboline, Koha, Business Times (《工商時報》), Yahoo Taiwan, Today Line та ін.

Усі захоплено відзначили неабияку відвагу артистів балету з України, які, попри війну та численні загрози, продовжують займатися улюбленою справою. Також ЗМІ неодноразово висловлювали вдячність за візит балетної трупи Львівської національної опери у Тайвань.

Коментарі

Позначки: Львівський опернийтеатр