Балкон-самобуд у Львові, який не бачили ані в міськраді, ані в ЮНЕСКО

logo


image

Тепер його долю нібито має вирішити Галицька районна адміністрація Львова.

На сторінці Гаряча лінія Львова у Фейсбуці сьогодні з’явилася світлина балкону і запитання автора фото і допису: “Підкажіть, будь ласка, чи законно був «встановлений» цей балкон? Вулиця Михальчука, 4 (бічна проспекту Свободи)”.

Вочевидь, це запитання адресоване насамперед Управлінню охорони історичного середовища Львіської міської ради (начальниця – Лілія Онищенко-Швець), але адміністратор групи 1580 відповів автору допису, що “скерували Ваше звернення в РА Галицький район, про результат повідомимо”.

Дехто з авторів коментарів, які також у свята мають час підняти голову догори, побачив у цьому дописі заздрість його автора до власників балкона: мовляв, кому шкодить такий добудований балкон на останньому поверсі старовинного будинку. Але більшість усе ж вважає, що з таких балконів та прибудов і складається нині часто занедбана архітектурна картина Львова. 

“Взагалі-то це не нормальний балкон австрійських та польських забудов”, “Вам начхати на історію, на старовинну архітектуру, на спотворений вигляд будинку – аби мені зручно було?”, “Він не заважає, а він псує архітектуру”.

Ніби підсумував цю мікродискусію мешканців Львова Орест Іваник: “Львів заср…ний з ніг до голови дурнуватими забудовами, аналогічними розв’язками дорожніми, літніми терасами, зовнішньою рекламою, що подається під соусом урбанізації – не розумію як ми досі в спадщині ЮНЕСКО!”

Захисники балкона написали: “Це не балкон,а веранда. Яка там з незапам’ятних часів. Колись це була майстерня художника . Її наразі просто довели до порядку”. “Дивні веранди австрійці будували…”, – іронізує львів’янин Сергій Подолинний. 

В австрійських стайнях на Львівщині відбувся культурно-дипломатичний захід

Львів’яни у хатніх капцях послухають 30 концертів у несподіваних локаціях