БЕБ викрило фінкомпанію на незаконній конвертації криптовалюти

logo


БЕБ викрило фінкомпанію на незаконній конвертації криптовалюти

Через фінансову компанію незаконно конвертували цифрові активи у гривню, а також виводили гроші у готівку

БЕБ викрило фінкомпанію на незаконній
конвертації криптовалюти

Фото згенеровано за допомогою chatgpt.com

Група осіб у
Львівській області організувала незаконні обмінні пункти. Під прикриттям ліцензії фінансової компанії вони надавали тіньові конвертаційні послуги. Їх викрили детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з кіберфахівцями СБУ, передає пресслужба БЕБ.

Так, зловмисники отримували через Telegram-боти заявки на обмін криптовалюти у готівку. Після цього замовнику приходило повідомлення з
адресою обмінника та паролем, який потрібно було назвати при обміні.

Також власники цих обмінних пунктів обмінювали фіатні гроші на криптовалюту за схемою «особа-особі». Замовник отримував реквізити української картки, а віртуальні кошти переказували з електронного гаманця обмінника на електронний гаманець замовника та у зворотному напрямку.

Читайте також:
Альткоїн українського розробника може увійти в трійку найкращих у світі — Franklin Templeton

В БЕБ зазначають, що всі ці операції проводились без відповідних дозволів Нацбанку України, також вони не були відображені в бухгалтерському й податковому обліках.

БЕБ викрило фінкомпанію на незаконній конвертації криптовалюти

БЕБ викрило фінкомпанію на
незаконній конвертації криптовалюти. Фото: t.me/esbu_gov_ua

Під час 11 обшуків правоохоронці вилучили необліковану готівку в гривні та іноземній валюті в еквіваленті орієнтовно 13 млн грн. Також було вилучено п’ять холодних ключів до криптогаманців, мобільні телефони, ноутбуки та чорнову документацію, що підтверджує незаконну діяльність.

Суд вже наклав арешт на віртуальні активи в сумі майже 28,5 млн грн в еквіваленті, які зберігаються на одній із відомих криптобірж.

Окрім
того, причетні особи здійснювали вивід віртуальних активів через підсанкційну російську платформу. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, в системі державних аукціонів Prozorro почали виставляти на продаж цифрові активи. Першим піде з молотка 0,1 Bitcoin (BTC). Початкова ціна десятої частини Біткоїна встановлена на рівні 188 тис. грн
(без ПДВ).

Також ми писали, що один з провідних українських ритейлерів електрокарів, L.Riker, успішно здійснив свій перший продаж електрокара BYD Song L за криптовалюту. Покупка була здійснена клієнтом автосалона безпосередньо в шоурумі через POS-термінал Whitepay.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

7 правил, яких повинен дотримуватися кожен криптоінвестор

Ризики та вигоди від купівлі нещодавно запущених криптовалют

Що таке Біла Книга криптовалюти та як її аналізувати