Бійці АТО зможуть частіше митися та прати одяг

logo


22 квітня львівські волонтери в зону АТО передали мобільний прально-банний комплекс. Він розміщений усередині військової вантажівки ЗІЛ-131.

“Є 2 душових місця та 2 пральки. Військовослужбовці можуть одночасно митися і прати одяг. Комплекс може працювати абсолютно автономно у майже будь-якому місці, де є більш-менш рівна поверхня. Енергетичне забезпечення йде від штатного генератора. Обладнання також може живитися від мережі – є подовжувач довжиною 50 метрів. Запас води такого комплексу 1000 літрів. Цього вистачає для миття 20 людей, або ж на 20-30 циклів прання. Проектували, готували та встановлювали обладнання два з половиною місяці”, – каже інженер проекту Юрій Тинітовський.

Ідея створення прально-банного комплексу з’явилася після поїздок “Волонтерської сотні УКУ” на передову та у військові госпіталі. “З миттям та пранням у бійців – велика проблема. Особливо у холодну пору року. Все виходить з елементарних правил гігієни. Мобільний комплекс спроектований так, щоб можна непомітно під’їхати, попрати особисті речі. В разі обстрілу завести машину і поїхати”, – пояснює о. Петро Терлецький, координатор “Волонтерської сотні УКУ”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Першими зарплати отримуватимуть бійці з передової, потім тиловики – Муженко

Вартість мобільної станції – 110 тис. грн. Більшість коштів – пожертвування бізнес-школі УКУ. Близько 20 тис. грн виручили на аукціоні за твори мистецтва. Німецька греко-католицька громада передала дві пральні машини. Львівська електромонтажна компанія “Робітня” подарувала волонтерам електрощит за 10 тис. грн.

Троє бійців зі зони АТО приїхали приймати мобільний комплекс. Відзначали високу прохідність автомобіля.Восени торік волонтери уже облаштовували схожий комплекс. Передали бійцям 66-го виїзного військово-польового госпіталю у Красноармійську. У такій пральній машині розділяють прання для звичайних хворих і недужих з гнійними травмами та інфекційними захворюваннями. Там також можна сушити одяг.