Біля кордону з Польщею збудують другий в Україні «сухий порт»

logo


На Львівщині хочуть облаштувати масштабний логістичний хаб для перевантаження та зберігання товарів, які перевозитимуть залізницею. Як розповів ZAXID.NET начальник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис, «сухий порт» хочуть звести на території поблизу залізничних станцій Мостиська-1, Мостиська-2 та станції Родатичі.

«Будемо обирати локацію для порту, керуючись тим, щоб для реалізації цього проекту було якомога менше перепон щодо проведення комунікацій. Буде віддаватись перевага тим локаціям, де на території розміщена колія, чи є можливість прокласти додаткову колію невеликим кілометражем і під’єднати до уже існуючих», – сказав Роман Матис.

За словами Матиса, наразі у ЛОДА проводять робочі зустрічі з представниками районів, де можуть розмістити «сухий порт», до обговорень залучають також представників «Укрзалізниці». Земельну ділянку, де облаштують «сухий порт» наразі ще не облрали, однак вона має бути розташована на території поблизу залізничних станцій Мостиська-1, Мостиська-2 та станції Родатичі.

«Очевидно, що це має бути ділянка з можливістю розміщення великої кількості логістичних підприємств, тому що більша локація, то краще для такого проекту. Тому зовсім маленькі локації, площею 10-15 га розглядатись не будуть», – додав Роман Матис.

До весни 2018 року у ЛОДА оберуть земельну ділянку, розроблять проектну пропозицію та почнуть перемовини з інвесторами щодо реалізації проекту. За словами Матиса, «сухий порт», який облаштують на Львівщини, буде другим в Україні, а перший розтований у Одесі.

«Одеса – це локація портова, я не знаю чи є зміст розділяти сухий і водний порт. Це одна логістична екосистема насправді, тому якщо зовсім придиратись до визначень, то так, це буде другий [сухий порт]. Якщо говорити глобально, то, зважаючи на те, що у нас [на Львівщині] моря нема, то це дійсно буде єдина локація суховантажного перевезення, де буде здійснюватись перевантаження вантажів у сторону Європи», – прокоментував Роман Матис.