Біля Львівської лікарні швидкої допомоги будують паркінг для авто: де буде приземлятися вертоліт

logo


На території Львівської лікарні швидкої медичної допомоги почали будувати паркінг для автомобілів. Він розрахований на 600-650 місць. Раніше на цій території міг тимчасово приземлятися вертоліт із бригадою санавіації. У червні проєкт тимчасово призупинили. Коли на Львівщині відновить роботу аеромедична евакуація та де приземлятиметься вертоліт дізнавалося Суспільне.

Паркінг побудують для працівників, пацієнтів та відвідувачів лікарні.

“Є велика необхідність в паркінгу для автомобілів. Лише працівників лікарні є приблизно 2, 5 тисячі людей, плюс відвідувачі та самі пацієнти. В майбутньому там облаштують місця для паркування пацієнтів із інвалідністю. Будуть місця для зарядки авто. Наразі майстри проводять роботи з монтажу підпірної стіни, щоб забезпечити безпеку площадки, аби не було зсуву ґрунту на суміжні території”, — каже технічний директор лікарні Володимир Гончарук.

Будівництво паркінгуСуспільне Львів

Будівництво паркінгу

Вартість паркінгу на території лікарні становить майже 34 мільйони гривень. На будівництво вже витратили близько 10 мільйонів. З них майже 2 мільйони – гроші з міського бюджету, понад 7, 5 мільйонів виділив медзаклад. Зараз адміністрація лікарні просить в міста ще 4 мільйони на продовження будівництва паркінгу.

“Цього року через коронавірус грошей у бюджеті мало. Підприємства не працювали, податки не сплачували. Все ж певні полегшення для підприємців міська рада зробила.
Наші колеги будуть вишукувати гроші на фінансування, але все ж остаточне рішення — за бюджетною комісією”, — каже членкиня міської комісії охорони здоров’я та соціального захисту Оксана Маруняк.

Після розгляду на бюджетній комісії питання виділення грошей на паркінг розглядатимуть на сесії.

Будівництво паркінгуСуспільне Львів

Будівництво паркінгу

На території паркінгу, який хочуть облаштувати, раніше тимчасово приземлявся вертоліт аеромедичної евакуації.

“Так як тоді була потреба посадки вертольота і не було місця призначеного для того, щоб його посадити – ми вирішили садити його на паркінг. На вертолітний майданчик вже провели конкурс, визначили підрядника, який буде проводити роботи. Вартість будівництва — 18 мільйонів 352 тисячі гривень”, — додає Володимир Гончарук.

Вертолітний майданчик планують облаштувати поблизу паркінгу. Поки його не побудують, вертоліт зможе і надалі приземлятися на території лікарні.

Вертоліт ДСНС, який використовували для транспортування екстрених хворих. Архів 2021 рік.Суспільне Львів

Вертоліт ДСНС, який використовували для транспортування екстрених хворих. Архів 2021 рік.

Проєкт із аеромедичної евакуації стартував у квітні 2021 року, проте вже у червні його призупинили. Вертоліт, який раніше на тимчасове користування передали надзвичайники, забрали на планове технічне обслуговування. За словами керівника екстреної медичної допомоги Андрія Васька, санавіація відновить роботу наприкінці вересня.

“Ми очікуємо наприкінці місяця прибуття вертольоту Нацполіції на територію Львівської області. Обслуговуванням вертольоту буде повністю займатися поліція — його заправкою, технічним обслуговуванням, зарплатою пілотів і орендою інфраструктурних об’єктів для перебування команди вертольоту. Це все буде відбуватися частково за гроші Нацполіції, але більша частина суми — державна субвенція, яку вже виділили”, — каже Андрій Васько.

Що відомоПроєкт із аеромедичної евакуації охоплює 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітають на виклики у екстрених випадках.Пріоритет у допомозі надають хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.Також аеромедичну евакуацію можуть здійснювати у випадках масових уражень, стихійних лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, сходження снігової лавини, зсуву ґрунту чи ДТП.1 квітня на Львівщині здійснили навчальний політ та ознайомили працівників із умовами роботи у межах проєкту із аеромедичної евакуації.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону