Біля меморіалу Героїв Небесної сотні у Львові вшанували пам’ять Юрія Вербицького

logo


Ввечері 22 січня, в День Соборності України, у Львові помолилися за одного з перших полеглих на Майдані львів’янина Юрія Вербицького. Біля меморіалу Героїв Небесної сотні відбулася панахида та запалення свічок.

Львівський науковець Юрій Вербицький одним з перших загинув під час подій Революції гідності у 2014 році. Його разом з Ігорем Луценком викрали, довго катували. Тіло Юрія знайшли наступного дня на Київщині.

У шосту річницю від дня загибелі Юрія львів’яни помолилися і в пам’ять про нього запалили свічки. Також містяни згадали події 30-річної давності, коли творили живий ланцюг з іншими містами України.

«Сьогодні всі ми з вами згадуємо День Соборності, День Злуки. І сьогодні тут дуже багато людей, які тоді, у 90-ті роки, були у цьому ланцюзі. Ми стояли разом і молили Бога за Україну. Раніше ми мали великі ілюзії, що все це вже відбулося, проте тільки зараз ми розуміємо, яка у нас важка, болюча дорога, скільки життя треба віддати за те, щоб мати право жити у вільній, незалежній державі», — цитує мера Львова Андрія Садового прес-служба ЛМР.

фото прес-служби ЛМР

Нагадаємо, Юрія Вербицького та Ігоря Луценка викрали 21 січня 2014 року з Олександрівської лікарні, куди Луценко привіз Вербицького після поранення під час сутичок на вул. Грушевського. Їх вивезли за місто, катували і допитували, а потім кинули в лісі на морозі. 22 січня тіло Вербицького виявили у лісі на Київщині.

Слідство встановило 13 осіб, які організовували або були виконавцями викрадення Луценка і Вербицького, 10 із них перебувають у розшуку. Під вартою перебуває ймовірний виконавець викрадення Олександр Волков. Суд триває досі.

Юрію Вербицькому посмертно присвоїли звання Героя України та медаль «За жертовність і любов до України». На його честь у Львові назвала сквер на вул. Коломийській, 15. Також його ім’я носить львівська школа №27, в якій навчався Юрій.