Більше сотні батьків недоношених дітей зібрались на зустріч у Львові

logo


17 листопада у неонатальному центрі Львівської обласної клінічної лікарні відбулася незвичайна зустріч. Батьки передчасно народжених немовлят, яких зараз виходжують у цьому центрі, зустрілися з батьками і дітьми, яких колись також тут рятували.

Точної цифри недоношених дітей, який врятували у цьому центрі, нема, але лікарі кажуть, що мова йде про тисячі. Адже рятувати тут передчасно народжених почали ще у 1976 році. Є серед пацієнтів уже й такі, які самі народилися недоношеними, їх у центрі виходили, вони виросли, вийшли заміж, народили недоношену дитину, яку також врятували лікарі цього неонатального центру.

Діти різного віку, які галасливо носилися коридорами Центру, заливаючись сміхом – є радістю і гордістю не лише батьків, а й лікарів. Адже останні доклали чимало зусиль, щоб це непосидюще щастя нині росло здоровим, щасливим і радісним.

Ці діти, що народилися крихітними, нині здорові, нормально розвиваються і ростуть на радість батькам

За словами головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Михайла Гички, на Львівщині щороку до 700 немовлят народжується передчасно. Інколи з дуже малою вагою, всього 500-900 г. Нині відсоток таких дітей, яких вдається виходити, значно вищий, ніж був, скажімо, 10 років, але приблизно 35% таких діток, на жаль, врятувати не вдається.

Сьогодні, 17 листопада, у світі відзначають Міжнародний день передчасно народженої дитини. І у цей день, як розповіла ZAXID.NET завідувачка відділення патології недоношених новонароджених, головний неонатолог Львівщини Ольга Децик, головний меседж адресується, передусім, майбутнім батькам.

«Наші неонатологи вміють виходжувати недоношених дітей, але батьки повинні зробити все від них залежне, аби діти народжувалися вчасно, через 9 місяців, як це передбачила природа, бо їхня передчасна поява – це головна причина дитячої смертності та високої інвалідизації», – каже Ольга Децик.

Якщо дитя народилося передчасно,кажуть лікарі, значить щось не так зі здоров’ям мами, є якісь серйозні причини, через які вона не змогла виносити дитину. І таких жінок щороку більшає. Погана екологія, постійні стреси, раннє статеве життя й інші причини призводять до того, що дитя з’являється на світ завчасно. Мало того, що воно недоношене, передчасні пологи для нього – додаткове випробування, адже пологові шляхи жінки не готові до народження дитини.

«Здебільшого недоношені діти народжуються без вад розвитку, але діти з малою вагою (від 500 г до 1 кг) є глибоко незрілі, з недостатнім розвитком нервової системи, легень, серця, нирок. Та після відповідного догляду та лікування вони приходять до норми й надалі нормально розвиваються. Є частина дітей, які мають вади різного плану. Але якщо вчасно вдається відкоригувати їх, то такі діти виживають», – каже Ольга Децик.

У неонатальному центрі з 2008 року виходжують малят, що народилися на світ передчасно з вагою від 500 г до 1 кг. Деякі з них настільки крихітні, що можуть вміститися на долоні.

І чимало таких дітей вдалося врятувати. За словами завідувачки відділення інтенсивної терапії Центру Зоряни Салабай, виходжування таких дітей – це копітка і довготривала праця. Аби вдихнути в таких діток життя, лікарі чаклують над одними чотири, над іншими шість місяців.

Наступного року, за словами Михайла Гички, неонатальний центр чекає приємний сюрприз. Один меценат зі США, мати якого народилася у Львові, готовий провести капітальний ремонт центру: поміняти дах, вікна, зробити ремонт, закупити нове обладнання і подарувати новий автомобіль для перевезення передчасно народжених діток з пологових відділень районів і міст до неонатального центру у Львові.Новосілля мають святкувати всже навесні 2018 року.

фото Павла Паламарчука, ZAXID.NET

P.S. 17 листопада о 18^00 у Соборі св.Юра відбулась Божественна літургія, у якій взяли участь медики разом з батьками колишніх і теперішніх пацієнтів неонатального центру. Молилися за здоров’я дітей, які народилися передчасно, і за душі тих, кого врятувати не вдалося.